Niesamowita statystyka Francuzów. Nie uwierzysz!

Konto "OptaJoe" na Twitterze podało statystykę, w którą trudno uwierzyć. Okazuje się, że Francuzi nigdy nie przegrali meczu na MŚ, gdy prowadzili po pierwszej połowie. Serię podtrzymali podczas środowego spotkania na mundialu w Katarze.

Karol Wasiek
piłkarze reprezentacji Francji PAP/EPA / Georgi Licovski / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Francji
"Trójkolorowi" kontynuują świetną passę na turnieju w Katarze. Podopieczni Didiera Deschampsa wygrali trzecie spotkanie z rzędu (łącznie 5 wygranych w 6 meczach). W środę - w półfinale - Francuzi pokonali Maroko 2:0 i w wielkim finale zagrają z Argentyną.

Staną przed szansą obronienia tytułu sprzed czterech lat, gdy triumfowali na MŚ w Rosji (4:2 z Chorwacją w finale).

Konto "OptaJoe" na Twitterze - w trakcie środowego spotkania - podało statystykę, w którą trudno uwierzyć. Chodzi o występy Francuzów na mistrzostwach świata.

Okazuje się, że "Trójkolorowi" nigdy nie przegrali meczu na MŚ, gdy prowadzili po pierwszej połowie. Tak też było podczas meczu z Marokiem (1:0 po golu Theo Hernandeza).

"Francja nigdy nie przegrała meczu mistrzostw świata, prowadząc po pierwszej połowie, wygrywając 25 razy i raz remisując" - pisano w trakcie meczu z Marokiem. W środę odnieśli 26. zwycięstwo, gdy prowadzili do przerwy 1:0.

Na mundialu w Katarze Francuzi czterokrotnie prowadzili z rywalami po 45 minutach. Tak było z Australią, Polską, Anglią i Marokiem. Teraz czas na starcie z Argentyną!

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)