Zmiany w Chorwacji, kłopoty w Maroku. Poznaliśmy składy na mecz o trzecie miejsce mundialu

W sobotę reprezentacje Chorwacji i Maroka stoczą pojedynek o trzecie miejsce mistrzostw świata 2022. Afrykańska drużyna jest mocniej osłabiona przed swoim ostatnim meczem w mundialu.

piłkarze reprezentacji Chorwacji PAP/EPA / Ronald Wittek / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Chorwacji
Urazy mięśniowe utrudniły Maroku rywalizację w półfinale mistrzostw świata 2022. Afrykańska drużyna przegrała w nim 0:2 z Francją. Niedyspozycję na rozgrzewce zgłosił Nayef Aguerd, już w pierwszej połowie zszedł Romain Saiss, a w przerwie selekcjoner Walid Regragui zmienił Noussaira Mazraouiego. Nikt z tego trio nie zagra w sobotę od pierwszego gwizdka.

Reprezentacja Maroka nadal ma kim straszyć. W obronie nie zabraknie aktywnego również w ofensywie Achrafa Hakimiego. W drugiej linii zagra Sofyan Amrabat, a w przedniej formacji Hakim Ziyech oraz Sofiane Boufal.

Ciekawiło, czy od pierwszego gwizdka zagra Luka Modrić w reprezentacji Chorwacji. Konfrontacja o trzecie miejsce katarskiego mundialu będzie najpewniej ostatnią doświadczonego pomocnika w mistrzostwach świata. Będzie on na boisku od pierwszego gwizdka.

Pod znakiem zapytania stała ponadto gotowość obrońcy Josko Gvardiola i pomocnika Marcelo Brozovicia. Obaj doznali urazów we wcześniejszych meczach. Z tego duetu Gvardiol zagra od początku w solidnie przemieszanej jedenastce Chorwacji.

Chorwacja - Maroko / sob. 17.12.2022 godz. 16:00

Chorwacja: Dominik Livaković - Josip Stanisić, Bosko Sutalo, Josko Gvardiol - Mislav Orsić, Lovro Majer, Luka Modrić, Mateo Kovacić, Ivan Perisić - Marko Livaja, Andrej Kramarić

Maroko: Bono - Achraf Hakimi, Achraf Dari, Jawad El-Yamiq, Yahia Attiyat-Allah - Abdelhamid Sabiri, Sofyan Amrabat, Bilal El Khannouss - Hakim Ziyech, Youssef En-Nesyri, Sofiane Boufal

Sędzia: Abdulrahman Al-Jassim (Katar)