Gol polskiego napastnika w Australii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Hagen Hopkins / Na zdjęciu: Oskar Zawada
Getty Images / Hagen Hopkins / Na zdjęciu: Oskar Zawada

Oskar Zawada z drugim golem w australijskiej ekstraklasie. Polski napastnik przyczynił się do pewnego zwycięstwa jego Wellington Phoenix.

W tym artykule dowiesz się o:

Drużyna 26-latka pokonała u siebie Adelaide United 3:1, a nasz rodak trafił do siatki już w 2. minucie, otwierając wynik. W sumie spędził na boisku 80 minut (został zmieniony przez Benjamina Waine'a).

To drugi gol Oskara Zawady w trwającym sezonie australijskiej A-League. Pierwszego Polak zdobył 13 listopada w przegranym 2:3 domowym meczu z Western United. W sumie w trwającej edycji uzbierał dotąd osiem występów.

26-latek trafił do Wellington Phoenix latem na zasadzie wolnego transferu ze Stali Mielec.

W przeszłości Zawada był też związany m. in. z Rakowem Częstochowa, Wisłą Płock, Arką Gdynia oraz koreańskim Jeju United.

Wellington Phoenix - Adelaide United 3:1 (2:1) 1:0 - Oskar Zawada 2' 1:1 - Craig Goodwin 12' 2:1 - Bożidar Krajew 37' 3:1 - Yan Sasse 61'

Czytaj także: Koniec epoki w KGHM Zagłębiu Lubin. Odchodzi były piłkarz i dyrektor sportowy Oficjalnie: z Legii Warszawa do Warty Poznań. Nowy-stary dyrektor przy Drodze Dębińskiej

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Oskar Zawada powinien otrzymać szansę w reprezentacji Polski?