Rekord na koncie uzdolnionego Chorwata. Zapracował na tego gola

Josko Gvardiol jest jednym z najlepszych obrońców podczas MŚ 2022. W meczu o trzecie miejsce 20-latek pobił rekord reprezentacji Chorwacji.

Rafał Szymański
Josko Gvardiol PAP/EPA / Noushad Thekkayil / Na zdjęciu: Josko Gvardiol
W spotkaniu półfinałowym reprezentacja Chorwacji została zdeklasowana przez Argentynę (0:3), ale utrzymała się w grze o brązowy medal mistrzostw świata. W meczu o trzecie miejsce z zespół prowadzony przez Zlatko Dalicia trafił na rewelacyjne Maroko.

Bardzo szybko rozwiązał się worek z bramkami na Stadionie Międzynarodowym Chalifa. Pierwsza z nich padła już w siódmej minucie. W polu karnym Marokańczyków Ivan Perisić zgrał piłkę głową do lepiej ustawionego Josko Gvardiola, a ten efektownym szczupakiem pokonał golkipera drużyny przeciwnej.

Tym samym Gvardiol zapisał się w historii. Serwis statystyczny "Opta" wyliczył, że środkowy obrońca jest najmłodszym strzelcem gola dla chorwackiej kadry na mundialu. W sobotę (17 grudnia) środkowy obrońca miał dokładnie 20 lat i 328 dni.

Po kilkudziesięciu sekundach Maroko odpowiedziało bramką Achrafa Dariego. Chorwacja wróciła jednak na prowadzenie przed przerwą za sprawą Mislava Orsicia.

Utalentowany Gvardiol zbiera świetne recenzje po swoich występach na tegorocznym mundialu. RB Lipsk może wkrótce zarobić kilkadziesiąt milionów euro na zawodniku, który znalazł się na celowniku przedstawicieli Premier League - więcej TUTAJ.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Gvardiol zasługuje na miejsce w najlepszej "jedenastce" mundialu?