Messi w siódmym niebie! Szybko wychwycili jeden szczegół

Lionel Messi w końcu zdobył brakujące trofeum w swojej karierze. Po wygranej był noszony na rękach przez kibiców Argentyny. Podobieństwo do Diego Maradony jest uderzające!

Arkadiusz Dudziak
Na zdjeciu: Lionel Messi świętujący wygraną na MŚ w Katarze PAP/EPA / Tolga Bozoglu / Na zdjeciu: Lionel Messi świętujący wygraną na MŚ w Katarze
Co to był za finał. Spotkanie Argentyna - Francja przejdzie do historii jako jeden z najlepszych meczów w historii futbolu. Albicelestes prowadzili już 2:0, jednak w 80. minucie losy spotkania odwrócił Kylian Mbappe. Francuz w kilkadziesiąt sekund dwukrotnie trafił do siatki rywali i o wszystkim zadecydowała dogrywka.

Tam zespół z Ameryki Południowej ponownie wyszedł na prowadzenie za sprawą drugiego gola w meczu Lionela Messiego. Trójkolorowi jednak ponownie doprowadzili do remisu, a o wszystkim rozstrzygnęły rzuty karne. Ostatecznie to Argentyńczycy cieszyli się z trzeciego historii złota mistrzostw świata.

Tytułu by nie było, gdyby nie znakomita postawa Lionela Messiego na całym turnieju. Zawodnik PSG strzelił łącznie 7 bramek, prowadząc swoją ekipę po tytuł. To ostatnie trofeum, którego brakowało w kolekcji Argentyńczyka.

Nic więc dziwnego, że po meczu ogarnęła go radość. Messi świętował w Katarze także w gronie kibiców. Zawodnika z pucharem w dłoniach noszono na rękach. Zdjęcie wygląda niemal jak kalka z 1986 roku.

Wtedy to także Albicelestes okazali się najlepsi na mundialu. Noszony na rękach był legendarny Diego Maradona, który zmarł w 2020 roku. Oba zdjęcia możesz zobaczyć poniżej.

"Maradona 1986. Messi 2022. Wow, ale podobieństwo" - napisała dziennikarka BBC Mimi Fawaz.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Lionel Messi był najlepszym piłkarzem na MŚ 2022?