Kiwior pokazał formę po powrocie z Kataru. Ależ akcja w sparingu [WIDEO]

Jakub Kiwior rozegrał pierwsze spotkanie po mistrzostwach świata. W meczu towarzyskim z FC Groningen (2:0) piłkarz Spezii Calcio zdobył jedną z bramek.

Rafał Szymański
gol Kiwiora YouTube / FC Groningen / Na zdjęciu: gol Kiwiora
Na początku stycznia przyszłego roku Spezia Calcio wróci do ligowych zmagań. Przebywająca na zgrupowania drużyna w miniony wtorek rozegrała sparing z występującym w holenderskiej Eredivisie FC Groningen.

Autorem pierwszej bramki był Daniele Verde. Włoski napastnik najwyżej wyskoczył do piłki po zagraniu z prawej strony boiska i kapitalnym strzałem głową pokonał golkipera rywali. Piłka odbiła się jeszcze od prawego słupka.

Po pierwszej połowie plac gry opuścił Arkadiusz Reca. Trener Spezii wprowadził na boisko między innymi Jakuba Kiwiora.

Reprezentant Polski pokazał klasę w 57. minucie rywalizacji. Kiwior zszedł z prawej flanki do środka boiska, a następnie precyzyjnie przymierzył. Defensywny pomocnik zmieścił piłkę przy wewnętrznej części lewego słupka.

W meczu towarzyskim Spezia Calcio pokonała FC Groningen 2:0. Dla Kiwiora był to pierwszy występ po katarskim mundialu. Uniwersalny piłkarz zanotował cztery występy na dużym turnieju. Wspomniany wcześniej Reca nie został uwzględniony w powołaniach Czesława Michniewicza.

Spezia Calcio - FC Groningen 2:0 (1:0)
1:0 - Daniele Verde 41'
2:0 - Jakub Kiwior 57'

Gol Jakuba Kiwiora (od 1:57):

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)