Niemcy zdecydowali. Rafał Gikiewicz za Manuelem Neuerem

"Kicker", jak co pół roku sklasyfikował odpowiednio piłkarzy niemieckiej Bundesligi. Ranking rozpoczął oczywiście od zestawienia bramkarzy. Tuż za plecami Menuela Neuera znalazł się Rafał Gikiewicz.

Rafał Sierhej
Rafał Gikiewicz Getty Images / Roland Krivec/DeFodi Images / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
Rafał Gikiewicz rozgrywa kolejny sezon w niemieckiej Bundeslidze w drużynie FC Augsburg. W ostatnich latach udało mu się ustabilizować na dosyć wysokim niemieckim poziomie. Prezentował na tyle dobrą formę, że zainteresował się nim nawet Bayern Monachium.

Obecny sezon nie jest dla niego jednak tak udany, jak poprzednie. Zdarzały mu się już błędy, które prowadziły do utraty gola przez jego zespół. Wystarczy przypomnieć wycieczkę poza pole karne w meczu z 1.FC Union Berlin.

Magazyn "Kicker", jak co pół roku postanowił odpowiednio sklasyfikować bramkarzy występujących na niemieckich boiskach. Tym razem zdaniem dziennikarzy nikt nie zasłużył na znalezienie się w gronie "klasy światowej".

Aż siedmiu golkiperów umieszczono w tym rankingu, jako tych, którzy prezentują klasę międzynarodową. Jednym z nich jest Manuel Neuer, który zajął jednak dopiero siódme miejsce w tym zestawieniu. Najlepszym wybrano Gregora  Kobela z Borussii Dortmund.

Tuż za plecami Neuera uplasował się Gikiewicz. Bramkarza Augsburga umieszczono w gronie tych, którzy prezentują klasę narodową. Początek sezonu miał bardzo dobry, ale po kontuzji nieco obniżył loty.

"Jego występy w wygranym 2:1 meczu z Leverkusen, wygranym 1:0 z Bayernem i obronie rzutu karnego w ostatniej minucie w Bremie (1:0) zapewniły FCA osiem punktów. Nie w tak dobrej formie po przerwie spowodowanej kontuzją" - czytamy w uzasadnieniu.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"