Powrót Polaka przyniósł szczęście w The Championship

Kluby Polaków powalczyły w niedzielę w The Championship. Huddersfield Town przegrał 1:2 z Luton Town. Bartosz Białkowski powrócił po długiej nieobecności do jedenastki Millwall FC, a jego drużyna zwyciężyła 3:0 z Rotherham United.

Bartosz Białkowski Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Piłkarze Huddersfield Town starali się o trzecie zwycięstwo z rzędu w The Championship. Wcześniejsze wygrane z Preston North End i Rotherham pozwoliły na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli i przybliżenie się do bezpiecznych lokat. Także dwie wygrane miał za sobą przeciwnik zespołu Michała Helika - Luton Town, który znajduje się w strefie barażowej.

Helik wyszedł w podstawowym składzie, a jego drużyna oddała tylko jedno uderzenie celne przez ponad godzinę meczu. Było ono jednak skuteczne i dzięki Duane'owi Holmesowi piłkarze Huddersfield Town byli na prowadzeniu. Ten gol nie wystarczył do odniesienia zwycięstwa, a nawet do zapunktowania. Luton Town wyrównał w 43. minucie na 1:1 uderzeniem Amariego Bella, a rozstrzygnięcie na stronę faworyta zapadło w 84. minucie. Reece Burke strzelił gola na 2:1.

Bardziej zadowolony z wyniku na początek 2023 roku był Bartosz Białkowski, który powrócił do podstawowego składu Millwall po 15 kolejkach nieobecności. Drużyna z Londynu zwyciężyła 3:0 z Rotherham United.

Millwall rządził na boisku, co miało odzwierciedlenie we wszystkich statystykach. Piłka sunęła głównie po połowie Rotherham United i gospodarze tworzyli multum sytuacji podbramkowych. Tom Bradshaw strzelił dwa gole, a trzecie trafienie Camerona Humphreysa było samobójcze. Białkowski interweniował skutecznie po jednym strzale celnym.