Dziesiąta przegrana drużyny Bielika. Polak blisko gola

Trzeciej przegranej z rzędu doznało Birmingham City z Krystianem Bielikiem w składzie. W poniedziałkowy wieczór lepsze okazało się Middlesbrough, a trzy punkty zapewniły im dwa gole strzelone w dwie minuty.

Tomasz Galiński
Matt Crooks (z lewej) i Krystian Bielik Getty Images / Mark Thompson / Na zdjęciu: Matt Crooks (z lewej) i Krystian Bielik
Dla Krystiana Bielika był to 18. mecz w tym sezonie w rozgrywkach angielskiej Championship i piąty po powrocie z mistrzostw świata, w którym rozegrał pełne 90 minut. Tym razem jego drużyna Birmingham City przegrała 1:2 z wyżej notowanym Middlesbrough.

Tak naprawdę gospodarze przegrali ten mecz w 180 sekund, gdy stracili dwa gole. Nieco wcześniej dobrą okazję do zdobycia bramki miał Bielik, jednak uderzył minimalnie niecelnie głową.

2022 rok zakończył się ich przegraną, 2023 też rozpoczął się niezbyt dobrze. Ogółem to trzecia przegrana z rzędu i marnym pocieszeniem jest fakt, że teraz przynajmniej udało się strzelić gola.

Po raz kolejny w zespole z Birmingham nie zagrał kontuzjowany Przemysław Płacheta. Jego ostatni mecz miał miejsce 20 sierpnia.

Birmingham City - Middlesbrough 1:3 (0:0)
0:1 Matty Crooks 57'
0:2 Matty Crooks 59'
1:2 Tahith Chong 74'
1:3 Chuba Akpom 85'