Co za wyróżnienie dla Łukasza Fabiańskiego! Premier League doceniła jego popisy [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook /  / Łukasz Fabiański
Facebook / / Łukasz Fabiański

Łukasz Fabiański na Wyspach Brytyjskich wypracował sobie swoją markę, a Premier League docenia jego popisy w bramce West Ham United. Interwencje Polaka zostały uznane jednymi z najlepszych w 2022 roku.

Swego czasu mówiło się, że Łukasz Fabiański nie potrafi bronić rzutów karnych. Rok 2022 w jego wykonaniu na angielskich boiskach zadał temu jednak kłam.

Bramkarz West Ham United pokazał klasę, co docenili też przedstawiciele Premier League umieszczając aż trzy jego interwencje w zestawieniu najlepszych z 2022 roku.

Polak otwiera zestawienie z obroną rzutu karnego w majowym meczu z Manchesterem City. Wtedy w 86. minucie w kapitalnym stylu obronił próbę w wykonaniu Riyada Mahreza.

Popisowa akcja Fabiańskiego zapewniła wtedy West Hamowi punkt po remisie 2:2. Podobnie nie było już podczas kolejnych parad byłego bramkarza reprezentacji Polski.

Pokonać nie dał się również w meczu z Leicester City, kiedy zatrzymał strzał Youriego Tielemansa - rywale wygrali ten mecz jednak 2:0. Z nieba do piekła Fabiański przeszedł z kolei drogę w krótkim czasie starcia w kwietniowym starciu na Stamford Bridge z Chelsea. W 87. minucie przy stanie 0:0 wyczuł, gdzie piłkę pośle Jorginho.

"The Blues" w tamtym meczu zdołali jednak dopiąć swego i zdobyli zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

W zestawieniu Premier League możemy też zobaczyć udane interwencje takich bramkarzy, jak Alisson Becker, Dean Henderson czy Jack Butland.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Łukasz Fabiański za szybko zrezygnował z występów w reprezentacji Polski?