Michał Helik strzelił gola. Później nadszedł bolesny cios

Michał Helik nieomal został bohaterem meczu w The Championship. Gol Polaka pozwolił ostatecznie na zremisowanie 1:1 z Hull City. Huddersfield Town straciło przewagę w 98. minucie.

Michał Helik Getty Images / John Early / Na zdjęciu: Michał Helik
[h2] Dwie wygrane odniesione w końcówce poprzedniego roku pozwoliły Huddersfield Town opuścić ostatnie miejsce w tabeli i złapać kontakt z bezpieczną strefą w tabeli. Do utrzymania w The Championship potrzeba jednak kolejnych zwycięstw. Zespół Michała Helika w sobotę szukał punktów w meczu z Hull City. Znalazł "oczko" i zapewnił je właśnie Polak. Helik strzelił gola na miarę prowadzenia 1:0 w 21. minucie. Było to drugie w sezonie ligowe trafienie obrońcy. Do wyrównania na 1:1 doszło dopiero w doliczonym czasie, więc Huddersfield Town miało powód do dużego niedosytu.[/h2] Na przełomie roku Birmingham City poniosło trzy porażki z rzędu, przez co straciło kontakt z górną połową tabeli. Następny przeciwnik zespołu Krystiana Bielika również nie miał się ostatnio czym pochwalić. Bristol City zdobył dwa punkty w czterech poprzednich kolejkach. Dlatego tak gospodarze, jak i goście powtarzali przed meczem hasło "przełamanie". Cieszyli się z niego gracze Bristol, którzy zaimponowali skutecznością. Strzelili aż cztery gole i zwyciężyli 4:2. Bielik rozegrał pełne spotkanie w pokonanym zespole.

Do meczu Middlesbrough z Millwall FC przystąpiły zespoły, które przegrały poprzedni mecz w Pucharze Anglii. Gospodarze zostali pokonani przez Brighton and Hove Albion, a klub Bartosza Białkowskiego przez Sheffield United. Gracze Middlesbrough poprawili sobie w sobotę samopoczucie wynikiem 1:0, a Białkowski był na ławce pokonanego zespołu.

Preston North End i Norwich City sąsiadowali w tabeli przed bezpośrednim meczem. Gospodarze wyprzedzili drużynę Przemysława Płachety w poprzedniej kolejce dzięki pokonaniu Stoke City i mieli o punkt więcej niż Norwich. Zespół Płachety nie potrafił wygrać w czterech poprzednich spotkaniach, ale w sobotę zaprezentował się popisowo i zwyciężył 4:0 dzięki dubletom Teemu Pukkiego oraz Kierana Dowella.