Nie zrewanżowali się Ruchowi Chorzów za 2021 rok. Gol w debiucie

Piłkarze Ruchu Chorzów mają za sobą pierwszy w 2023 roku mecz kontrolny. W Bytomiu Niebiescy 3:1 pokonali trzecioligową Polonię.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
To było pierwsze spotkanie Polonii i Ruchu od 2021, kiedy zespoły zmierzyły się w III lidze. Wówczas górą byli chorzowianie (2:1), którzy kilka tygodni później cieszyli się z awansu do eWinner II ligi.

Obecnie Niebiescy biją się o promocję do PKO Ekstraklasy, natomiast Polonia bezskutecznie stara się wywalczyć awans z III ligi. W bytomskim klubie trwają przetasowania. Drużyny wiosną nie będzie prowadził Ryszard Wieczorek, którego już na stałe zastąpił jego asystent, prowadzący Polonię w końcówce rundy jesiennej, Adam Burek.

W meczu z chorzowskim zespołem w składzie gospodarzy znalazło się kilku graczy mających za sobą występy przy Cichej. Rusłan Zubkow i Filip Żagiel jeszcze pół roku temu z Niebieskimi cieszyli się z awansu do Fortuna I ligi. Z kolei Jakub Siwek w minionym tygodniu rozwiązał kontrakt z Ruchem i przeszedł do Polonii. Przez pół roku przy Cichej występował także Lucjan Zieliński, a Patryk Stefański piłkarskie szlify zbierał właśnie w Ruchu.

Wspomniany Zieliński otworzył wynik gry, kiedy w 36. minucie strzałem do pustej bramki wykończył składną akcję Polonii. Ruch wyrównał chwilę przed przerwą. Po odbiorze piłki w okolicach pola karnego, pozyskany z Radomiaka Radom, Michał Feliks uderzeniem z ośmiu metrów trafił do bramki.

Goście na prowadzenie wyszli w 74. minucie, bramkę zdobył testowany zawodnik rezerw Igor Stasiński, a wynik gry na dwie minuty przed końcem ustalił Tomasz Wójtowicz.

W Ruchu zabrakło, narzekających na drobne urazy Konrada Kasolika i Tomasza Swędrowskiego.

Polonia Bytom - Ruch Chorzów 1:3 (1:1)
0:1 - Lucjan Zieliński 36'
1:1 - Michał Feliks 45'
1:2 - Igor Stasiński 74'
1:3 - Tomasz Wójtowicz 88'

Polonia Bytom: Testowany (46' Eryk Mirus) - Dominik Budzik (46' Łukasz Zejdler), Michał Bedronka (46' Jakub Góralczyk), Rusłan Zubkow (46' Krzysztof Hałgas), testowany (67' Piotr Topolewski) - Tomasz Gajda (46' Konrad Andrzejczak), Jacek Wuwer (46' Dominik Konieczny), Filip Żagiel (46' Jakub Siwek), Jakub Kuczera (46' Patryk Stefański), Lucjan Zieliński (39' Dawid Krzemień) - Dawid Wolny (46' Krzysztof Ropski).

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki (46' Jakub Osobiński) - Przemysław Szur (46' Kacper Sadlak), Filip Nawrocki (9' Patryk Sikora, 71' Maciej Sadlok), Maciej Sadlok (46' Remigiusz Szywacz) - Kacper Michalski (46' Tomasz Wójtowicz), Jakub Witek (46' Jakub Piątek), Mikołaj Kwietniewski (46' Łukasz Janoszka), Przemysław Maj (46' Tomasz Foszmańczyk), Kacper Skwierczyński (46' Łukasz Moneta) - Artur Pląskowski (46' Daniel Szczepan), Michał Feliks (46' Bartłomiej Barański, 71' Igor Stasiński).