Karbownik ograł przeciwników. Szczęście pomogło Polakowi [WIDEO]

Michał Karbownik błysnął formą w meczu kontrolnym. Polak zapewnił Fortunie Duesseldorf wygraną z Grasshoppers Zurych 1:0.

Rafał Szymański
gol Karbownika YouTube / Fortuna Duesseldorf / Na zdjęciu: gol Karbownika
Fortuna Duesseldorf szykuje się do nachodzącej rundy na zapleczu Bundesligi. Jak dotąd podopieczni Daniela Thioune'a wygrali dwa z trzech meczów towarzyskich w przerwie zimowej. Tym razem formę drugoligowego zespołu przetestował szwajcarski Grasshoppers Zurych.

Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu padła jedyna bramka w sobotnim spotkaniu. Indywidualną akcję przeprowadził Michał Karbownik, który dynamicznie wpadł w pole karne i szczęśliwie przerzucił piłkę nad przeciwnikiem, później zdołał ją opanować i silnym uderzeniem z niewielkiej odległości pokonał bramkarza.

W samej końcówce wynik się nie zmienił, Fortuna Duesseldorf pokonała Grasshoppers Zurych 1:0. Trzykrotny reprezentant Polski przechylił szalę zwycięstwa na korzyść przedstawiciela 2. Bundesligi.

Wypożyczony z Brighton and Hove Albion do Fortuny Karbownik ma za sobą udaną rundę jesienną i wygląda na to, że utrzyma miejsce w wyjściowej "jedenastce". 27 stycznia dusseldorfczycy zagrają na własnym stadionie z FC Magdeburg.

Grasshoppers Zurych - Fortuna Duesseldorf 0:1 (0:0)
0:1 - Michał Karbownik 81'

Gol Karbownika (od 1:46:10):