Marek Papszun po kolejnej stracie punktów przez Raków

Nie padły gole w pierwszym meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy. W Mielcu Stal grała z Rakowem Częstochowa. Po spotkaniu trener gości Marek Papszun nie był do końca zadowolony z podziału punktów.

Michał Piegza
Marek Papszun WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Marek Papszun
Po raz drugi w rundzie wiosennej lider PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zgubił punkty. Drużyna Marka Papszuna 0:0 zremisowała w Mielcu ze Stalą. Po spotkaniu opiekun gości nie robił tragedii z remisu.

- Przed przerwą Stal grała intensywnie, mecz miał duże tempo. Trochę napędziliśmy gospodarzy, to były trudne momenty dla nas. Było sporo chaosu w naszym wykonaniu. W 2. połowie zdominowaliśmy spotkanie, gra toczyła się na jednej połowie. Brakowało okazji, aby można było stwierdzić, że powinniśmy wygrać zdecydowanie. Biorąc pod uwagę warunki gry trzeba zabrać ten punkt i patrzeć dalej - powiedział po spotkaniu Papszun.

Z kolei punkt doceniał trener gospodarzy Adam Majewski. - Jestem zadowolony ze sposoby gry drużyny. My byliśmy lepsi w 1. połowie, rywal po przerwie, ale zbyt wielu okazji nie miał. Strzeliliśmy gola, nieuznanie go to duża kontrowersja. Na tle dobrego zespołu pokazaliśmy, że potrafimy grać. Jeśli będzie tak dalej, to mamy szansę na spokojne utrzymanie - stwierdził szkoleniowiec Stali Mielec.

Po remisie Raków w PKO Ekstraklasie nad Legią Warszawa ma osiem punktów przewagi. Jednak, jeśli wicelider pokona w niedzielę Cracovię, to zmniejszy stratę do lidera do pięciu "oczek".

Raków Częstochowa w kolejnym sezonie w europejskich pucharach zagra w fazie grupowej?