Wzruszająca chwila na Camp Nou. Wszystko nagrały kamery

Spotkanie FC Barcelony z Cadiz poprzedziła minuta ciszy. Oba zespoły oraz kibice uczcili pamięć ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, a także byłego zawodnika klubu - Marcosa Alonso Peny.

Mateusz Byczkowski
piłkarze FC Barcelony Twitter / FC Barcelona / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony
Niedzielny mecz z Cadiz CF był dla kibiców FC Barcelony bardzo udany. Duma Katalonii wygrała na swoim terenie 2:0 po bramkach Sergiego Roberto i Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski w końcu przełamał strzelecką niemoc na Camp Nou (więcej TUTAJ).

Oprócz szczęśliwych chwil, miały miejsce również te smutniejsze. Spotkanie obu ekip w ramach 22. kolejki Primera Division poprzedziła bowiem minuta ciszy.

Wszyscy zgromadzeni na Camp Nou uczcili pamięć ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zginęło ponad 47 tysięcy osób, a bilans niestety wciąż rośnie.

Minuta ciszy była również przeznaczona dla Marcosa Alonso Peny, zawodnika FC Barcelony w latach 1982-1987, który zmarł niecałe dwa tygodnie temu po ciężkiej chorobie. Aktualnie w katalońskim klubie gra jego syn - Marcos Alonso.

Po niedzielnym zwycięstwie Duma Katalonii ma osiem punktów przewagi nad Realem Madryt w tabeli Primera Division. Do końca sezonu 2022/2023 pozostało jednak jeszcze szesnaście kolejek.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)