Efektowny mecz napastnika Arki Gdynia

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia

Hat-trick Karola Czubaka zapewnił Arce Gdynia zwycięstwo 3:0 z Sandecją Nowy Sącz. Do podziału punktów doszło w Chojnicach, dokąd wybrała się niemrawa w rundzie wiosennej Puszcza Niepołomice.

Karol Czubak rozpoczął swój popis w 18. minucie, kiedy to wykorzystał nieudaną interwencję Michala Pitera-Bucko po dośrodkowaniu Dawida Gojnego. Napastnik Arki Gdynia nie zaspokoił apetytu jednym golem i po przerwie kontynuował punktowanie Sandecji Nowy Sącz. Skompletował hat-tricka i prawie w pojedynkę doprowadził do wyniku 3:0. Arka wygrała po raz drugi w rundzie wiosennej na wyjeździe i podniosła się po porażce z Wisłą Kraków.

W ostatnim z niedzielnych meczów na zapleczu PKO Ekstraklasy zmierzyli się Chojniczanka, dla której priorytetem jest utrzymanie się w lidze, a także kandydująca do awansu Puszcza Niepołomice. W rundzie jesiennej zdecydowanie lepiej wiodło się gościom, ale po zimowym okresie przygotowań więcej punktów zdobyła Chojniczanka.

Minął już pierwotnie doliczony czas przez sędziego Sylwestra Rasmusa, ale gra toczyła się i tuż przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie Chojniczanka zdobyła prowadzenie 1:0. Paweł Czajkowski pokonał zaskakującym uderzeniem Kewina Komara. Drużyna Krzysztofa Bredego zeszła do szatni z przewagą gola dzięki bardzo dobremu finiszowi i mogła przygotowywać plan na utrzymanie zaliczki.

Puszcza doprowadziła do remisu 1:1 w 61. minucie. W jej podstawowym składzie pojawił się sprowadzony w końcówce okna transferowego Kamil Zapolnik i właśnie on znalazł sposób na pokonanie Mateusza Kuchty. Niepołomiczanie wrócili do walki o komplet punktów. Pozostało jeszcze około pół godziny na rozstrzygnięcie meczu, ale niewiele było w nim strzałów celnych. Nie brakowało głównie fauli i stanęło na podziale punktów.

21. kolejka Fortuna I ligi:

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 0:3 (0:1) 0:1 - Karol Czubak 18' 0:2 - Karol Czubak 57' 0:3 - Karol Czubak 73'

Chojniczanka - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0) 1:0 - Paweł Czajkowski 45' 1:1 - Kamil Zapolnik 61'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Arka Gdynia awansuje w tym sezonie do PKO Ekstraklasy?