Efektowny mecz Arki Gdynia. Lider jest rozpędzony

Nie minęła pierwsza połowa i Arka Gdynia miała trzy bramki przewagi w meczu z Resovią. Po przerwie podwyższyła wynik na 4:0. Karol Czubak strzelił dwa gole i został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców Fortuna I ligi.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Arka zdobyła w rundzie wiosennej już dziewięć punktów, ale po raz pierwszy jest zadowolona z wyniku na własnym stadionie. Poprzedni występ przeciwko Wiśle Kraków zakończył się zaskakującą porażką 1:3. Zaskakującą, ponieważ mecz długo przebiegał po myśli podopiecznych Hermesa. Zostali jednak wypunktowani w krótkim fragmencie drugiej połowy. W piątek Arka zagrała po raz drugi u siebie, a Resovia była łatwiejszym do pokonania przeciwnikiem niż Biała Gwiazda.

Arka nie potrzebowała dużo czasu na zdobycie prowadzenia. Szybkie poderwanie się do ataku doprowadziło do zdobycia gola na 1:0 Luana Capanniego z rzutu karnego. Drugie trafienie dorzucił Karol Czubak w 40. minucie, a przymierzył on do siatki strzałem głową. Czubak dzięki 14. bramce w sezonie został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców w Fortuna I lidze.

W czasie doliczonym do pierwszej połowy padł gol na 3:0 Kacpra Skóry, a piłkę do bramki przepuścił już młody bramkarz Tadeusz Grabowski. Wszedł on na boisko niewiele wcześniej za kontuzjowanego Branislava Pindrocha. Przewaga Arki zrobiła się bezpieczna i w drugiej części pozostało jej kontrolować sytuację na boisku.

Resovia próbowała poprawić wynik w drugiej połowie, ale najgroźniejsza jej akcja zakończyła się strzałem w słupek w bramce Daniela Kajzera. W odpowiedzi padła druga bramka Karola Czubaka, który w 79. minucie poprawił wynik na 4:0 technicznym strzałem, po podaniu niewiele wcześniej wprowadzonego z ławki rezerwowych Mateusza Stępnia.

Bezpośrednio po wygranej Arka znalazła się na trzecim miejscu w tabeli wyłącznie za ŁKS-em i Ruchem Chorzów. Czeka na odpowiedź między innymi Bruk-Betu Termaliki Nieciecza oraz Puszczy Niepołomice, a zespoły z województwa małopolskiego czekają trudne mecze. Bruk-Bet odwiedzi Chrobrego Głogów, a Puszcza zagra z liderem z Łodzi.

Arka Gdynia - Resovia 4:0 (3:0)
1:0 - Luan Capanni (k.) 5'
2:0 - Karol Czubak 40'
3:0 - Kacper Skóra 45'
4:0 - Karol Czubak 79'

Arka: Daniel Kajzer - Jerzy Tomal, Martin Dobrotka, Ołeksandr Azacki, Dawid Gojny (80' Mateusz Żebrowski), Sebastian Milewski (80' Michał Bednarski), Janusz Gol (58' Adrian Purzycki), Kacper Skóra, Luan Capanni (74' Mateusz Stępień), Omran Haydary (58' Hubert Adamczyk), Karol Czubak

Resovia: Branislav Pindroch (41' Tadeusz Grabowski) - Radosław Bąk, Aleksander Komor, Mateusz Bondarenko, Miłosz Kałahur, Bartłomiej Eizenchart (73' Kamil Antonik), Bartłomiej Wasiluk (73' Jakub Sylvestr), Marek Mróz, Rafał Mikulec, Maciej Górski, Pedro Vieira

Żółte kartki: Gojny, Czubak (Arka) oraz Kałahur, Bondarenko (Resovia)

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)

Czy Arka Gdynia awansuje w tym sezonie do PKO Ekstraklasy?