Mieszane uczucia Włochów wobec występu Zielińskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto  / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

SSC Napoli w piątek doznało drugiej porażki w Serie A. Drużyna Piotra Zielińskiego przegrała u siebie z Lazio Rzym 0:1. Polak przebywał na boisku do 82. minuty, ale nie był to najlepszy występ w jego wykonaniu. Włoskie media mają mieszane uczucia.

calcionapoli1926.it: "Gdzie jest prawdziwy Zieliński?"

Portal calcionapoli1926.it najbardziej wyróżnił Giovanniego Di Lorenzo, który otrzymał notę "6,5" (w skali od "1" do "10") - najwyższą w SSC Napoli. Najgorszą otrzymał za to Piotr Zieliński - "5", który na boisku spędził 82. minuty. "Dobry w rzeźbieniu akcji pozytywnej, ale to nie ma wpływu. Współpracy z Victorem Osimhenem nie było. To zdecydowanie za mało z jego strony: gdzie jest prawdziwy Zieliński" - czytamy gorzkie słowa o Polaku.

Przeczytaj także relacje z meczu: Twierdza podbita. Niecodzienny mecz dla gwiazd Napoli

goal.com: "Zbyt często"

Neutralne zdanie na temat występu reprezentanta Polski ma portal goal.com, który wystawił mu notę "5,5". "Wydaje się, że jako jedyny potrafi sprawić, że Napoli zmienia tempo. Jednak zbyt często zamiast odważyć się zagrać, wypuszcza piłkę na linię obrony. Nie jest 'przebudzony' po bramce Vecino" - oceniono.

tuttomercatoweb.com: "Jako jedyny"

Plusy i minusy w grze Zielińskiego wspominają dziennikarze tuttomercatoweb.com, od których Polak otrzymał notę "5,5". "W pierwszej połowie jako jedyny otrząsa się ze zdrętwienia.  Był bliski zdobycia gola w drugiej połowie, ale również źle zablokował strzał Vecino" - napisano.

casanapoli.net: "Właściwe wybory"

"Oddał pierwszy strzał na bramkę Lazio. Właściwe wybory, dobrze wykonane technicznie" - tak podsumowano grę Zielińskiego na portalu casanapoli.net. Polak otrzymał notę "6", jednak dziennikarze tego portalu gorzej ocenili tylko trzech piłkarzy Napoli. Kim Min Jae to zawodnik, który został najbardziej doceniony otrzymując "7".

calciomercato.it: "Zatraca się"

Serwis calciomercato.it ocenił występ większości piłkarzy na "6". W gronie tym znalazł się Zieliński. "Gra szybko i jakościowo: udaje mu się stworzyć warunki do zagrożenia, ale w drugiej połowie zatraca się po dobrym początku" - napisano o występie 28-latka w starciu z Lazio Rzym.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Jak oceniasz występ Piotra Zielińskiego?