Debiutancki gol. Trafienie reprezentanta Polski w nowym zespole

Tomasz Kędziora na dobre przywitał się z PAOK Saloniki. 28-letni obrońca w spotkaniu 25. kolejki greckiej ekstraklasy z AO Ionikos zdobył pierwszą bramkę w nowych barwach. Jego zespół wygrał z rywalem aż 6:0.

Mateusz Byczkowski
Tomasz Kędziora Getty Images / David S. Bustamante / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora
Pod koniec stycznia Tomasz Kędziora na zasadzie sześciomiesięcznego wypożyczenia trafił do PAOK Saloniki z Dynama Kijów. Reprezentant Polski musiał nieco poczekać na występ w pierwszym składzie, bo przez ponad miesiąc rozegrał zaledwie cztery minuty.

W niedzielę otrzymał szansę w spotkaniu przeciwko AO Ionikos, którą wykorzystał w najlepszy możliwy sposób. Polski defensor kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy trafił do siatki niczym kompletny napastnik.

Tomasz Kędziora wygrał walkę o pozycję w polu karnym rywala przy centrze Khaleda Nareya z rzutu wolnego. Musiał się jednak mocno nagimnastykować, aby sięgnąć piłkę. Ostatecznie dał radę, a strzał prawą nogą dał mu pierwszego gola w barwach PAOK Saloniki.

Drużyna reprezentanta Polski wygrała w meczu 25. ligowej kolejki aż 6:0. Obrońca zdobył bramkę, która w zasadzie dobiła już AO Ionikos. Kolejne trafienie po nim dołożył także 17-letni Stefanos Tzimas już w doliczonym czasie gry.

PAOK Saloniki zajmuje w obecnym momencie czwarte miejsce w tabeli. Do liderującego AEK Ateny traci jednak zaledwie pięć punktów, a obie ekipy rozdziela jeszcze Panathinaikos Ateny oraz Olympiakos Pireus.