Sześć goli na początek 27. kolejki Ligue 1. Dwóch bohaterów

Dwóch bohaterów miało spotkanie otwierające 27. serię Ligue 1. Gracze Lille prowadzili już Oluympique Lyon 3:1, ale potyczka zakończyła się remisem 3:3.

Michał Piegza
Alexandre Lacazette Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Alexandre Lacazette
Piłkarze Olympique Lyon chcąc awansować do europejskich pucharów muszą wygrywać. W lepszej sytuacji są zawodnicy Lille, plasujący się przed kolejką tuż za pozycją premiowaną grą w pucharach.

Na gole kibice musieli czekać do 2. połowy. W nią bardzo dobrze weszli gospodarze. W kwadrans, za sprawą Jonathana Davida, zdobyli dwie bramki i wydawało się, że czeka ich spacerek.

Piłkarze Olympique złapali kontakt bramkowy, ale w 79. minucie David, wykorzystując drugi rzut karny w spotkaniu, trafił na 3:1.

To jednak nie był koniec emocji. Gracze z Lyonu mają w swoim składzie Alexandre Lacazette, który w sześć minut zdobył dwa gole i sprawił, że goście do domu wrócili z punktem.

Lille OSC - Olympique Lyon 3:3 (0:0)
1:0 - David 46'
2:0 - David (k.) 61'
2:1 - Barcola 64'
3:1 - David (k.) 79'
3:2 - Lacazette 83'
3:3 - Lacazette 89'