Polacy już zagrali z Czechami. Na razie w juniorskiej piłce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK / Na zdjęciu: mecz Polski u-17
Newspix / MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK / Na zdjęciu: mecz Polski u-17

Reprezentacja Polski U-17 rozpoczęła drugą rundę eliminacji do mistrzostw Europy zwycięstwem. Podopieczni Marcina Włodarskiego wygrali 1:0 z Czechami.

W tym artykule dowiesz się o:

Polacy uczestniczą w turnieju eliminacyjnym w Portugalii. W ich grupie poza Czechami znajdują się również gospodarze oraz Słowacy. Do mistrzostw Europy awansują zwycięzcy grup oraz siedem drużyn z drugich miejsc.

Biało-Czerwoni udanie rozpoczęli turniej. O ich zwycięstwie 1:0 z Czechami zdecydował strzał Mike'a Hurasa w 84. minucie. Selekcjoner Marcin Włodarski trafił ze zmianą, ponieważ wprowadził autora gola na boisko zaledwie sześć minut wcześniej.

W tym tygodniu z Czechami zagra również seniorska reprezentacja Polski. Rozpocznie swój debiut pod wodzą selekcjonera Fernando Santosa w piątek o godzinie 20:45 w Pradze. Biało-Czerwoni zainaugurują zarazem eliminacje mistrzostw Europy.

Z kolei juniorzy pozostają w Portugalii, a ich następnym przeciwnikiem w sobotę o godzinie 16 będzie gospodarz turnieju.

Polska - Czechy 1:0 (0:0) 1:0 - Mike Huras 84'

Polska: Miłosz Piekutowski - Dominik Szala, Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski, Krzysztof Kolanko, Maksymilian Sznaucner, Filip Rejczyk (71' Igor Brzyski), Karol Borys, Filip Wolski (57' Filip Rózga), Mateusz Skoczylas (78' Oskar Tomczyk), Daniel Mikołajewski (78' Mike Huras)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy reprezentacja Polski awansuje do mistrzostw Europy?