Nowy lider w eWinner II lidze. Motor Lublin nie odpuszcza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Polonia Warszawa/Bartek Głowacki / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Warszawa

Wygrana 1:0 z Hutnikiem Kraków pozwoliła Polonii Warszawa objąć prowadzenie w tabeli najniższego szczebla centralnego. Motor Lublin odkuł się za ostatnie niepowodzenie, a Kotwica Kołobrzeg ponownie rozczarowała.

Czarne Koszule czują się dobrze na stadionie przy Konwiktorskiej i tym razem zwyciężyły co prawda skromnie, ale zasłużenie. O pokonaniu 1:0 Hutnika Kraków zdecydowało uderzenie Michała Bajdura w 40. minucie. Zespołowa akcja została przeprowadzona również przez Piotra Marcińca oraz Marcina Kluskę. Polonia zagrała skutecznie w obronie i nie pozwoliła gościom na odrobienie strat.

Motor Lublin nie odpuszcza w rywalizacji o awans i szybko podniósł się po ostatniej porażce ze Stomilem Olsztyn. Podopieczni Goncalo Feio już w pierwszej połowie zapewnili sobie zwycięstwo 3:0 ze Śląskiem II Wrocław. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był autor dubletu Kacper Wełniak. Trzeciego gola dorzucił z rzutu karnego Rafał Król.

Z pierwszego miejsca w tabeli spadła Kotwica Kołobrzeg, która w sobotę grała z Radunią Stężyca. Wyniki obu zespołów w rundzie wiosennej są poniżej oczekiwań, a pierwsza połowa raczej potwierdziła niż zaprzeczyła problemom. Niezłe szanse na gola mieli napastnicy znani z PKO Ekstraklasy, ale Adamowi Frączczakowi i Mateuszowi Kuzimskiemu zabrakło dokładnego strzału.

Druga połowa była żwawsza i w niej Radunia zapewniła sobie zwycięstwo 2:1. Na pierwszego gola debiutanta Eduardo Soaresa była jeszcze odpowiedź Kotwicy w postaci kapitalnego uderzenia z rzutu wolnego Josipa Soljicia. Na drugie trafienie Mateusza Kuzimskiego riposty już nie było i Radunia odkuła się za wysoką porażkę w poprzednim spotkaniu w Jastrzębiu-Zdroju.

Znicz powrócił do zwyciężania po zeszłotygodniowym hamowaniu. Drużyna z Mazowsza strzeliła gole na miarę wygranej 2:1 z Górnikiem Polkowice w ostatnich pięciu minutach w pierwszej połowie. Dawid Barnowski dostawił stopę do piłki po dośrodkowaniu Krystiana Pomorskiego, a drugą bramkę zdobył Krzysztof Winglarek po wrzutce z rzutu rożnego Jurija Tkaczuka. Górnik próbował gonić w drugiej połowie, ale skończyło się na złapaniu kontaktu ze Zniczem.

Lech II Poznań rozpoczął rewelacyjnie mecz na terenie Olimpii Elbląg i po zaledwie kilkunastu sekundach był na prowadzeniu dzięki strzałowi Filipa Wilaka. Gospodarze mieli problem ze zorganizowaniem się do ataku i w pierwszej połowie sprawdzili bramkarza z Wielkopolski tylko dwoma strzałami celnymi. Także po zmianie stron Olimpia nie poprawiła wyniku 0:1.

25. kolejka eWinner II ligi:

Polonia Warszawa - Hutnik Kraków 1:0 (1:0) 1:0 - Michał Bajdur 40'

Motor Lublin - Śląsk II Wrocław 3:0 (3:0) 1:0 - Kacper Wełniak 10' 2:0 - Kacper Wełniak 39' 3:0 - Rafał Król (k.) 44'

Kotwica Kołobrzeg - Radunia Stężyca 1:2 (0:0) 0:1 - Eduardo Soares 58' 1:1 - Josip Soljić 68' 1:2 - Mateusz Kuzimski 74'

Górnik Polkowice - Znicz Pruszków 1:2 (0:2) 0:1 - Dawid Barnowski 41' 0:2 - Krzysztof Winglarek 44' 1:2 - Dmytro Juchymowicz (sam.) 47'

Olimpia Elbląg - Lech II Poznań 0:1 (0:1) 0:1 - Filip Wilak 1'

Pogoń Siedlce - GKS Jastrzębie 1:1 (0:1) 0:1 - Dariusz Kamiński 45' 1:1 - Cezary Bujalski 72'

Garbarnia Kraków - Wisła Puławy 4:1 (3:0) 1:0 - Bartłomiej Mruk 24' 2:0 - Konrad Handzlik 33' 3:0 - Tomasz Tymosiak 45' 3:1 - Damian Kołtański 88' 4:1 - Mark Assinor 90'

Zagłębie II Lubin - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (1:0) 1:0 - Rafał Adamski 32' 1:1 - Michał Bierzało 68' 2:1 - Rafał Adamski 85'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Motor Lublin awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?