Rośnie przewaga Lewandowskiego. Oto klasyfikacja strzelców La Liga

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/Manuel Lorenzo / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / PAP/EPA/Manuel Lorenzo / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Po krótkim przestoju Robert Lewandowski znowu trafił do siatki w lidze hiszpańskiej. Na horyzoncie nie widać godnych rywali dla napastnika FC Barcelony w wyścigu po koronę króla strzelców.

W tym artykule dowiesz się o:

Doświadczony napastnik poradził sobie z presją. Przebudzenie Roberta Lewandowskiego nastąpiło w 27. kolejce z Elche CF, przeciwko któremu kadrowicz skompletował dublet w pierwszej części sezonu.

W 20. minucie sobotniego meczu wyjazdowego reprezentant Polski przytomnie zachował się pod bramką rywali i uderzeniem z niewielkiej odległości sprawił, że bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki. Snajper w końcówce pierwszej połowy mógł przypomnieć o sobie, lecz zmarnował klarowną okazję. Po kwadransie przerwy polski napastnik wykorzystał swoją sytuację sam na sam.

FC Barcelona wygrała 4:0 z niżej notowanym w ligowej tabeli Elche CF, natomiast Lewandowski poprawił swoje liczby na Półwyspie Iberyjskim. 34-latek w sezonie 2022/23 skierował piłkę do siatki 17 razy i pozostaje zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców Primera Division.

Za plecami Lewandowskiego znajduje się Enes Unal (13 goli). Tego samego dnia Turek rozegrał 90 minut w starciu z Athletikiem Bilbao. Jego Getafe CF musiało zadowolić się bezbramkowym remisem.