Teatr jednego aktora w hicie Serie A. Co za technika Diaza! [WIDEO]

Do przerwy w hicie Serie A SSC Napoli niespodziewanie przegrywało 0:2 z AC Milan na własnym stadionie. W pierwszych 45 minutach najjaśniejszą z gwiazd na murawie był Brahim Diaz.

Rafał Sierhej
Dla AC Milan mecz z SSC Napoli, patrząc na tabelę, był zdecydowanie ważniejszy. Klub z Mediolanu wciąż musi bić się o swoje miejsce w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, z kolei Napoli jest praktycznie pewne mistrzostwa Włoch.

Tę zwiększoną motywację widać było na murawie Estadio Diego Maradona. To drużyna prowadzona przez Stefano Piolego była zdecydowanie lepsza w pierwszych 45 minutach, a jej główną gwiazdą niespodziewanie był wypożyczony z Realu Madryt Brahim Diaz.

Hiszpan najpierw zatańczył przy linii bocznej z piłką przy nodze, aby zagrać przepiękne prostopadłe podanie do Rafaela Leao. Portugalczyk nie chciał być gorszy i cudowną podcinką wykończył tę błyskotliwą akcję.

Przy drugim golu egzekutorem był już Diaz. Młody pomocnik dostał futbolówkę w polu karnym i zabawił się z obroną. Położył jednego defensora, a potem uderzył pod poprzeczkę i dał swojemu zespołowi dwubramkowe prowadzenie.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"