Przełamanie Stali Mielec. Bezzębny Widzew Łódź

Kryzys Widzewa trwa. Łodzianie nie wygrali szóstego z rzędu spotkania w lidze. Przełamała się za to Stal Mielec, która pokonując na wyjeździe beniaminka 2:0 zwyciężyła po raz pierwszy w 2023 roku.

Michał Piegza
piłkarze Stali Mielec WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Stali Mielec
Widzew ostatnio na dobre się zaciął. O zespole tak dobrze punktującymi w Łodzi już zapomniano. Zrobiło się nerwowo, ale póki co żadnych decyzji nie podjęto.

W Stali debiut na ławce za sobą ma Kamil Kiereś, który zastąpił Adama Majewskiego. Punkt zdobyty w poniedziałek w potyczce z Jagiellonią dał mielczanom nadzieję na lepszą przyszłość. Jednak, aby tak się stało drużyna musi zacząć wygrywać.

W Łodzi od początku starał się atakować, ale to goście w 10. minucie zadali cios.  Mateusz Mak zagrał na lewo do Marcina Flisa, ten mocno dogrywał. Piłka dotarła do Bartłomieja Ciepiela. Piłka zdjęła pajęczynę z bramki gospodarzy. Henrich Ravas był bez szans.

Gospodarze po stracie gola zaatakowali. W 13. minucie główkował Jakub Sypek, Bartosz Mrozek zdołał sparować piłkę. Trzy minuty później po zbyt krótkim wybiciu piłki przez bramkarza Bartłomiej Pawłowski natychmiast uderzył lewą nogą z woleja. Trafił w słupek.

Stal przetrwała najgorsze i była w stanie oddalić ciężar gry od własnego pola karnego. Niewiele działo się pod bramkami. Dopiero w doliczonym czasie 1. połowy goście wyprowadzili kontrę, zabrakło im zdecydowania.

Po przerwie Widzew rzucił się do ataku. To jednak mielczanie po raz kolejny skontrowali łodzian. Tuż obok słupka uderzał z linii pola karnego Maciej Domański. W 52. minucie Stal podwyższyła prowadzenie. Po rzucie rożnym i wybiciu piłki przed pole karne uderzył Mak. Zasłonięty Ravas nie był w stanie skutecznie interweniować.

Zdobyty drugi gol dodał pewności drużynie Kieresia. Widzew szukał kontaktowej bramki, w 61. minucie Pawłowski znalazł miejsce do strzału, sprzed linii piłkę wybił Maciej Wolski. Poza okazją pomocnika gospodarze mieli problemy z kreowaniem szans. Stal mogła ukłuć łodzian po raz trzeci, kiedy w 63. minucie błąd we własnym polu karnym popełnił Marek Hanousek, po chwili Mak trafił w słupek.

W 70. minucie pokazał się wprowadzony na boisko Dominik Kun. Strzał z dystansu odbił Mrozek, ale po chwili naprawił błąd.

W końcówce Stal oddaliła grę od własnej bramki. Widzew nie był w stanie zbyt wiele zdziałać. Strzały łodzian szybowały daleko od bramki, w kilku sytuacjach gospodarze kiksowali w polu karnym mielczan.

Goście dowieźli wygraną do końca i mogli się cieszyć z pierwszego w 2023 roku zwycięstwa w PKO Ekstraklasie.

Widzew Łódź - Stal Mielec 0:2 (0:1)
0:1 - Bartłomiej Ciepiela 10'
0:2 - Mateusz Mak 52'

Widzew Łódź: Henrich Ravas - Patryk Stępiński (74' Bożidar Czorbadżijski), Serafin Szota, Martin Kreuzriegler - Mato Milos (66' Dominik Kun), Juljan Shehu (66' Juliusz Letniowski), Marek Hanousek, Andrejs Ciganiks (74' Kristoffer Hansen) - Jakub Sypek (66' Łukasz Zjawiński), Bartłomiej Pawłowski - Jordi Sanchez.

Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Marcin Flis - Fabian Hiszpański (22' Maciej Wolski), Piotr Wlazło, Paweł Żyra (71' Alex Vallejo), Krystian Getinger (90+3' Leandro) - Maciej Domański, Mateusz Mak (71' Rauno Sappinen) - Bartłomiej Ciepiela (71' Koki Hinokio).

Żółte kartki: Shehu, Sanchez (Widzew) oraz Flis (Stal).

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).