Ten gol pogrążył Juventus w hicie! Asysta nie z tej ziemi [WIDEO]

Juventus przegrał na wyjeździe z Lazio Rzym 1:2. Decydującego gola dla drużyny Maurizio Sarriego strzelił Mattia Zaccagni, ale fantastyczną robotę przy kluczowej akcji wykonał Luis Alberto. Asysta hiszpańskiego pomocnika była fenomenalna.

Mateusz Byczkowski
Świetna asysta Luisa Alberto Twitter / Świetna asysta Luisa Alberto
Strzelanie w sobotnim hicie 29. kolejki Serie A na Stadio Olimpico rozpoczął Sergej Milinković-Savić. Radość Lazio nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ kilka minut później Juventus FC wyrównał stan meczu za sprawą bramki Adriena Rabiota.

Tuż po przerwie gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Do siatki trafił Mattia Zaccagni, który płaskim uderzeniem po długim słupku nie dał większych szans Wojciechowi Szczęsnemu. 27-latkowi za tę próbę należą się brawa.

Podobnie jak asystującemu przy jego bramce Luisowi Alberto. Pomocnik Lazio podał do Zaccagniego piętką. Hiszpan zrobił to z taką łatwością, że komentatorzy Eleven Sports nie mogli wytrzymać z zachwytu.

- Magia Luisa Alberto! - podsumowali podczas transmisji.

Dla Lazio zwycięstwo 2:1 w sobotnim spotkaniu z Juventusem było bardzo ważne. Dzięki wygranej drużyna Maurizio Sarriego, która jest wiceliderem tabeli Serie A, powiększyła przewagę nad resztą stawki. Trzecia AS Roma traci obecnie do niej pięć punktów.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Lazio zdobędzie wicemistrzostwo Włoch?