Huddersfield zaprzepaściło szansę. Pełne 90 minut Helika

Huddersfield było blisko zwycięstwa w poniedziałkowym meczu z Blackburn. Zespół Michała Helika prowadził do przerwy dwoma bramkami, ale w drugiej połowie goście wzięli się do odrabiania strat i wywalczyli remis.

Mateusz Byczkowski
Michał Helik Getty Images / John Early / Na zdjęciu: Michał Helik
Punkty są obecnie bardzo potrzebne Huddersfield Town, które walczy o utrzymanie w Championship. Po poniedziałkowym spotkaniu 41. kolejki  z Blackburn Rovers przewaga nad strefą spadkową mogła być większa, ale drużyna prowadzona przez Neila Warnocka zdobyła tylko punkt.

Po pierwszej połowie Teriery wygrywały 2:0. Bramki w przeciągu kilku minut zdobywali Matthew Pearson oraz Jack Rudoni. Wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Druga odsłona meczu wygląda jednak zupełnie inaczej.

Do głosu doszli goście, którzy złapali kontakt za sprawą trafienia Joe'a Rankin-Costello tuż po przerwie. W doliczonym czasie gry wyrównał Ryan Hedges. Kibice obecni na John Smith's Stadium byli zapewne bardzo zawiedzeni.

Znów całe spotkanie rozegrał Michał Helik. Reprezentant Polski jest bardzo ważnym punktem Huddersfield, bowiem w sezonie 2022/2023 Championship rozegrał aż 31 meczów, w których strzelił dwa gole, a także zanotował dwie asysty.

Walka o utrzymanie trwa, a do końca bieżącej kampanii pozostało pięć kolejek. Na ten moment w strefie spadkowej znajdują się: Reading, Blackpool oraz Wigan.

Huddersfield Town - Blackburn Rovers 2:2 (2:0)
1:0 - Matthew Pearson 16'
2:0 - Jack Rudoni 22'
2:1 - Joe Rankin-Costello 47'
2:2 - Ryan Hedges 90+2'