"Był praktycznie wszędzie". Włosi rozpisali się o Zielińskim

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Roberto Bregani / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (z lewej) i Sandro Tonali

Nie zdołali się przebić przez mur. Piłkarze SSC Napoli przegrali na San Siro z AC Milan 0:1 w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Jak wypadł Piotr Zieliński? Włosi ocenili występ reprezentanta Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

Sporo działo się w Mediolanie, gdzie mimo wszystko faworyzowana ekipa SSC Napoli musiała pogodzić się z porażką. Co prawda kończyła w dziesiątkę, ale na brak okazji narzekać nie mogła.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Krok Milanu. Mały kompleks Napoli

Od pierwszej minuty na murawie zameldował się Piotr Zieliński. Rozpoczął z wielkim animuszem. Był aktywny, podejmował próby strzałów, ale nie udało się w żaden sposób zaskoczyć defensywy rywali.

"Był pewny siebie. Wie, że ma świetny strzał i kilka razy próbował go uruchomić, będąc niebezpiecznym. Brakowało mu wsparcia środkowego napastnika" - napisano w calciomercato.com, gdzie oceniono jego występ na 6.

"Był praktycznie wszędzie" - to z kolei komentarz z tuttomercatoweb.com. "Ale nawet jemu nie udało się przebić przez mur przeciwnika" - dodano i również przyznano ocenę 6.

"Użądlił na początku, był niebezpieczny, a potem zniknął" - tak z kolei opisano występ Zielińskiego w serwisie calcionapoli1926, gdzie otrzymał notę 5,5.

O obiecującym początku napisano też w sportmediaset.mediaset.it. Dodano jednak, że z biegiem czasu został "stłamszony przez pomocników Milanu". Ocena? 5,5.

"Wydawało się, że stopniowo traci kontrolę nad swoim obszarem, po czym podnosi głowę, próbując zmienić tempo" - to komentarz z calcionapoli24, gdzie również zasłużył na ocenę 5,5.

Dodajmy, że Zieliński nie dotrwał do końca spotkania. Trener Luciano Spalletti zdecydował się ściągnąć go w 81. minucie i posłać do boju w jego miejsce Matteo Politano.

Rewanż w Neapolu odbędzie się we wtorek, 18 kwietnia. Początek o godz. 21:00.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty