West Ham United napotkał opór w Lidze Konferencji Europy

Drużyna z Londynu nie utrzymała prowadzenia w meczu z KAA Gent i do rewanżu u siebie przystąpi po remisie 1:1. Kamil Piątkowski rozegrał pełne spotkanie, a Łukasz Fabiański pozostał na ławce rezerwowych.

piłkarze West Ham United PAP/EPA / OLIVIER MATTHYS / Na zdjęciu: piłkarze West Ham United
West Ham United przeżywa kolejną długą przygodę w europejskim pucharze. W poprzednim sezonie londyńczycy dostali się do półfinału Ligi Europy, a w Lidze Konferencji Europy są wśród mocnych kandydatów do podniesienia trofeum.

W czwartek West Ham United przedzierał się przez obronę z Kamilem Piątkowskim w szeregach. Z kolei w zespole z Londynu zabrakło Łukasza Fabiańskiego, zamiast którego w europejskich pucharach gra Alphonse Areola. W pierwszej połowie piłka znalazła się w bramce KAA Gent dwukrotnie, ale jeszcze w 40. minucie belgijska drużyna została uratowana. Gol został anulowany z powodu zagrania ręką Nayefa Aguerda.

Sędzia Anastasios Sidiropulos doliczył sześć minut do pierwszej połowy i w tym czasie padł gol na 1:0. Danny Ings nie miał trudnego zadania i wpakował piłkę z bliska do pustej bramki po podaniu Jarroda Bowena. Największy znak zapytania dotyczył tego, czy napastnikom West Hamu udało się uniknąć spalonego. Centymetry przemówiły na korzyść zespołu Fabiańskiego. Przerwać ostatniego podania nie zdołał spóźnionym wślizgiem Piątkowski.

KAA Gent nie odpuścił i w 56. minucie doprowadził do remisu 1:1. Gospodarze zgrabnie wymienili podania, a już w polu karnym piłka powędrowała od Alessia Castro-Montesa do Hugo Cuypersa. Ten zwodem ułożył sobie futbolówkę na stopie do strzału i pokonał płaskim kopnięciem Alphonse'a Areolę.

Już w doliczonym czasie zrobiło się gorąco po wślizgu Kamila Piątkowskiego. Sędzia wyciągnął z kieszeni czerwoną kartkę, ale ostatecznie interwencja została oceniona jako zgodna z przepisami i były gracz Red Bulla Salzburg zakończył mecz tylko z napomnieniem żółtym kartonikiem.

KAA Gent - West Ham United 1:1 (0:1)
0:1 - Danny Ings 45'
1:1 - Hugo Cuypers 56'

Gent: Davy Roef - Alessio Castro-Montes, Kamil Piątkowski, Joseph Okumu, Jordan Torunarigha (65' Nurio Fortuna) - Hyun Seok Hong (64' Vadis Odjidja-Ofoe), Sven Kums, Julien De Sart, Malick Fofana (65' Matisse Samoise) - Hugo Cuypers - Gift Orban (83' Tarik Tissoudali)

WHU: Alphonse Areola - Vladimir Coufal, Angelo Ogbonna, Nayef Aguerd, Benjamin Johnson - Manuel Lanzini (60' Said Benrahma), Flynn Downes (74' Lucas Paqueta), Declan Rice, Emerson (87' Aaron Cresswell) - Jarrod Bowen, Danny Ings (60' Michail Antonio)

Żółte kartki: De Sart, Piątkowski (Gent) oraz Downes, Ogbonna, Coufal (WHU)

Sędzia: Anastasios Sidiropulos (Grecja)

Czy West Ham United wygra w tym sezonie Ligę Konferencji Europy?