Mocne wejście Macieja Bartoszka do eWinner II ligi

Kotwica Kołobrzeg wygrała 1:0 z Zagłębiem II Lubin w pierwszym meczu pod wodzą trenera Macieja Bartoszka. Dobrze rozpoczęła się również kadencja Dariusza Kantora na stanowisku szkoleniowca Siarki Tarnobrzeg.

Maciej Bartoszek WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Maciej Bartoszek
Trener Maciej Bartoszek od początku meczu reagował żywo na wydarzenia boiskowe i starał się mobilizować podopiecznych. Były szkoleniowiec między innymi Korony Kielce oraz Wisły Płock zmienił ustawienie, a także personalia w Kotwicy Kołobrzeg. Na ławce rezerwowych posadził między innymi Adama Frączczaka oraz Łukasza Sierpinę.

Kotwica pokazała się w pierwszej połowie z lepszej strony niż w poprzednich meczach. W Lubinie stwarzała sytuacje podbramkowe. W 29. minucie wicelider objął prowadzenie 1:0. Piłka po dośrodkowaniu została nieszczęśliwie wybita pod nogi Kamila Bartosia, a ten pokonał Jasmina Buricia sytuacyjnym, płaskim strzałem tuż zza pola karnego.

W drugiej połowie Kotwica nie była równie energiczna i dopuściła gospodarzy do głosu. W 75. minucie Miedziowi przeprowadzili elegancką akcję zespołową i nieomal zakończył ją strzałem z bliska do bramki dopiero co wprowadzony Paweł Kruszelnicki. Ten sam zawodnik miał jeszcze jedną szansę na doprowadzenie do remisu, ale stanęło na wyniku 1:0 dla wicelidera.

W tym tygodniu zmieniła trenera również Siarka Tarnobrzeg. W klubie z Podkarpacia zamiast Łukasza Becelii zatrudniono Dariusza Kantora. Przed nowym szkoleniowcem od razu było kluczowe starcie na dnie tabeli, w którym przeciwnikiem ostatniej Siarki była przedostatnia Garbarnia Kraków.

Siarka zdobyła decydującego gola na 1:0 w 10. minucie. Goście mieli sporo miejsca na obrzeżach pola karnego Garbarni, a piłka trafiła po krótkim podaniu do Ołeksandra Jacenki. Ten nie zastanawiał się długo i posłał znakomite uderzenie z prawej stopy. Perfekcyjnie kopnięta piłka okazała się nie do poskromienia dla Xaviera Dziekońskiego.

Na pierwszym miejscu w tabeli pozostaje Polonia Warszawa, a jej wygrana 3:2 z Radunią Stężyca może mieć ogromne znaczenie na zakończenie sezonu. Została ona wyrwana rzutem na taśmę w doliczonym czasie. Czarne Koszule najpierw przegrywały 0:1, a następnie 1:2, jednak popisały się rewelacyjnym finiszem. Bohaterem późnego popołudnia został autor decydującego dubletu Michał Fidziukiewicz.

29. kolejka eWinner II ligi:

Zagłębie II Lubin - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:1)
0:1 - Kamil Bartoś 29'

Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:1)
0:1 - Ołeksandr Jacenko 10'

Polonia Warszawa - Radunia Stężyca 3:2 (0:1)
0:1 - Mateusz Kuzimski 36'
1:1 - Marcin Kluska 63'
1:2 - Eduardo Soares (k.) 70'
2:2 - Michał Fidziukiewicz 90'
3:2 - Michał Fidziukiewicz 90'

Górnik Polkowice - Wisła Puławy 1:0 (0:0)
1:0 - Arkadiusz Piech 51'

Pogoń Siedlce - Śląsk II Wrocław 1:0 (0:0)
1:0 - Cezary Demianiuk 71'

Olimpia Elbląg - Hutnik Kraków 0:1 (0:1)
0:1 - Krzysztof Świątek (k.) 45'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Maciej Bartoszek poprawi wyniki Kotwicy Kołobrzeg?