Gol Przemysława Frankowskiego w hitowym starciu z PSG

W hitowym spotkaniu 31. kolejki Ligue 1 2022/2023 broniące mistrzowskiego tytułu Paris Saint-Germain pokonało u siebie RC Lens 3:1, a bramkę dla gości zdobył Przemysław Frankowski.

Tomasz Rosiński
Na zdjęciu od lewej: Przemysław Frankowski i Kylian Mbappe PAP/EPA / TERESA SUAREZ / Na zdjęciu od lewej: Przemysław Frankowski i Kylian Mbappe
Sobotnie starcie na Parc des Princes w Paryżu zapowiadało się bardzo ciekawie, a jego faworytem wydawało się być PSG. Jednakże ekipa z Lens nie przegrała trzech ostatnich konfrontacji z paryżanami (1 zwycięstwo oraz 2 remisy) i tym razem liczyła na sprawienie niespodzianki.

Przyjezdni bardzo dobrze weszli w mecz i już w 3. minucie oddali celny strzał głową na bramkę, ale świetną, skuteczną interwencją popisał się Gianluigi Donnarumma.

Z czasem drużyna ze stolicy Francji starała się przyspieszyć i osiągnęła przewagę optyczną, z której nic nie wynikało.

Od 19. minuty gospodarzom grało się jeszcze łatwiej, gdyż bezpośrednią czerwoną kartkę za faul na Achrafie Hakimim otrzymał Salis Abdul Samed.

Aktywny był Kylian Mbappe, który w 31. minucie potyczki dopiął swego. Wówczas 24-latek otrzymał dobre podanie od Vitinhi, obrócił się i pewnym strzałem pokonał Brice'a Sambę. Po drodze futbolówka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Po chwili Vitinha do asysty dorzucił ładnego gola. Portugalczyk po zagraniu od Nuno Mendesa huknął z około 25 metrów.

Nie minęło 180 sekund, a było już 3:0 dla paryżan. Mbappe przepięknie piętką podał piłkę do Lionela Messiego, który z kilku metrów wpakował ją do siatki. Ostatecznie więcej bramek przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron prowadzące różnicą trzech trafień Paris Saint-Germain grało niemrawo, co chcieli wykorzystać goście. W 60. minucie rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Fabiana Ruiza pewnie wykorzystał Przemysław Frankowski, dla którego był to czwarty gol w tym sezonie Ligue 1.

Później na murawie już nie działo się zbyt wiele, zaś podopieczni Christophe'a Galtiera starali się kontrolować boiskowe wydarzenia i wykonali spory krok w kierunku obrony tytułu mistrza Francji.