Paulo Sousa buduje swoją reputację. Historyczna seria Salernitany

Paulo Sousa szybko odcisnął swoje piętno na grze Salernitany. Pod wodzą Portugalczyka drużyna spisuje się nadspodziewanie dobrze na boiskach Serie A.

Rafał Szymański
To było jednostronne widowisko na Stadio Arechi. W sobotę bramkarz Sassuolo skapitulował po uderzeniach Lorenzo Piroli, Boulayi Dia oraz Lassany Coulibaly'ego. Krzysztof Piątek pojawił się na murawie w 88. minucie, a w ostatecznym rozrachunku Salernitana wygrała 3:0.

Na chwilę obecną zespół Piątka ma bezpieczną, siedmiopunktową przewagę nad strefą spadkową. Warto przypomnieć, że zanim zarząd zatrudnił nowego trenera, Salernitana była zamieszana w walkę o utrzymanie na poziomie Serie A.

Zatrudniony w połowie lutego Paulo Sousa zupełnie odmienił grę drużyny. Były selekcjoner reprezentacji Polski zapisał się w historii klubu, co zauważył na Twitterze Mateusz Święcicki.

"Rekord w historii Salernitany. Ósmy mecz z rzędu bez porażki w Serie A, zwycięstwo 3:0 nad Sassuolo, które w rundzie rewanżowej punktowało gorzej tylko od Lazio i Napoli. Po drodze remisy z Interem, Milanem czy Bolonią. Paulo Sousa ogarnął" - napisał dziennikarz.

Na Półwyspie Apenińskim Portugalczyk chce udowodnić swoją wartość po nieudanym epizodzie w roli trenera Flamengo Rio de Janeiro. W przeszłości był między innymi trenerem Fiorentiny.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Sousa wytrzyma długo na stanowisku trenera Salernitany?