Hit eWinner II ligi bez konkretów. Zmiany na dole tabeli

Konfrontacja na górze tabeli między Stomilem Olsztyn i Zniczem Pruszków zakończyła się bezbramkowym remisem. Skorzystała z tego wyniku Kotwica Kołobrzeg. W sobotę w eWinner II lidze zwyciężali Śląsk II Wrocław oraz Górnik Polkowice.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Pojedynek wicelidera Stomilu z trzecim Zniczem zapowiadał się na hit kolejki. Przed nim gospodarze mieli o dwa punkty więcej w tabeli niż zespół z województwa mazowieckiego. Konfrontacja nie była zbyt atrakcyjna i wypełniona celnymi strzałami. Ostrożna gra zakończyła się bezbramkowym remisem.

Kotwica Kołobrzeg nie prezentuje się imponująco w rundzie wiosennej i stara się poprawić wyniki pod wodzą trenera Macieja Bartoszka. Beniaminek rozpoczął mocnym uderzeniem mecz na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Dokładne dośrodkowanie Jakuba Szarpaka zostało podsumowane strzałem z głowy do bramki Jakuba Bojasa. Od 7. minuty Kotwica była na prowadzeniu 1:0.

W przerwie trener Garbarni wprowadził dwóch piłkarzy z ławki rezerwowych na boisko, a jego podopieczni mieli coraz lepsze szanse na doprowadzenie do remisu. W 52. minucie Adam Żak nie wykorzystał rzutu karnego, a jego uderzenie zostało zatrzymane przez Oskara Pogorzelca. Jeszcze kilkakrotnie Kotwica ratowała się szczęśliwie, zanim mogła ucieszyć się z wygranej 1:0.

Śląsk II grał o opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli z GKS-em Jastrzębie. W 23. minucie podopieczni Krzysztofa Wołczka zdobyli prowadzenie 1:0 strzałem Dawida Matuszewskiego. Wcześniej dużą pracę wykonał Kuba Lizakowski, który wyprzedził obrońców i po crossowym podaniu wykonał wstrzelenie piłki w pole bramkowe. Przed przerwą wrocławianie podwyższyli wynik strzałem Przemysława Bargiela z rzutu karnego.

Trener jastrzębian Grzegorz Kurdziel już po dwóch kwadransach zdecydował się na przeprowadzenie dwóch zmian w jedenastce. Nie był to typowy manewr. GKS próbował doprowadzić do remisu po przerwie, ale skończyło się na golu kontaktowym na 1:2 Sebastiana Golaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Później dalszy pościg utrudniła druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Kacpra Zycha.

Po komplet punktów sięgnęła również inna drużyna z województwa dolnośląskiego. Górnik Polkowice co prawda rozpoczął mecz z Siarką Tarnobrzeg od falstartu i gola straconego w 4. minucie, ale potrafił na to odpowiedzieć. Już w pierwszej połowie Górnik odwrócił wynik, a jednego z goli strzelił doświadczony napastnik Arkadiusz Piech. Już w doliczonym czasie były piłkarz między innymi Legii Warszawa ustalił wynik na 4:1.

29. kolejka eWinner II ligi:

Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków 0:0

Garbarnia Kraków - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:1)
0:1 - Jakub Bojas 7'

Śląsk II Wrocław - GKS Jastrzębie 2:1 (2:0)
1:0 - Dawid Matuszewski 23'
2:0 - Przemysław Bargiel (k.) 45'
2:1 - Sebastian Golak 55'

Górnik Polkowice - Siarka Tarnobrzeg 4:1 (2:1)
0:1 - Ołeksandr Jacenko (k.) 4'
1:1 - Arkadiusz Piech (k.) 14'
2:1 - Jan Kuźma 45'
3:1 - Szymon Kiebzak 47'
4:1 - Arkadiusz Piech 90'

Olimpia Elbląg - Radunia Stężyca 3:1 (0:0)
0:1 - Cezary Sauczek 47'
1:1 - Jakub Branecki 68'
2:1 - Jakub Branecki 73'
3:1 - Adrian Piekarski 86'

KKS 1925 Kalisz - Wisła Puławy 0:1 (0:0)
0:1 - Przemysław Skałecki 90'

Pogoń Siedlce - Lech II Poznań 3:0 (1:0)
1:0 - Damian Nowak (k.) 36'
2:0 - Damian Nowak 63'
3:0 - Mateusz Majewski 79'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?