Arcyważne zwycięstwo zespołu Polaków. Frankowski pokazał klasę

Po zwycięstwie 2:1 z Olympique Marsylia, RC Lens ma Ligę Mistrzów na wyciągnięcie ręki. Przemysław Frankowski partycypował przy jednej z bramek.

Rafał Szymański
Przemysław Frankowski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Na trybunach Stade Bollaert-Delelis panowała kapitalna atmosfera. Kibicom nieco zrzedły miny w ósmej minucie, kiedy piłkę do siatki skierował Alexis Sanchez. Ostatecznie gol został anulowany, ponieważ wcześniej Chilijczyk popełnił faul w ataku.

W barwach miejscowych niezwykle aktywny był Seko Fofana. Kapitan RC Lens był bliski szczęścia już w 22. minucie. Po jego uderzeniu z dystansu piłka odbiła się tylko od słupka.

Fofana dopiął swego jeszcze w pierwszej połowie. Środkowy pomocnik dopadł do piłki przed polem karnym marsylczyków i bez dłuższego namysłu huknął z dystansu. Piłka była poza zasięgiem bezradnego bramkarza. Chwilę później Przemysław Frankowski został ukarany żółtym kartonikiem.

Kwadrans po przerwie reprezentant Polski w inny sposób zaznaczył swoją obecność na boisku. Frankowski ruszył prawą flanką, z łatwością ograł obrońcę Olympique, a następnie obsłużył Loisa Opendę. Napastnik sfinalizował całą akcję.

W samej końcówce Dimitri Payet przywrócił nadzieję fanom Olympique. Sytuację próbował jeszcze ratować Frankowski, aczkolwiek spóźnił się z interwencją wślizgiem. Francuz wpakował piłkę do bramki.

RC Lens odniosło ważne zwycięstwo nad Olympique Marsylia (2:1) i dzięki temu awansowało na pozycję wicelidera stawki Ligue 1. Frankowski spędził 90 minut na placu gry. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry na murawie pojawili się również Adam Buksa oraz Łukasz Poręba.

Z pozycji rezerwowego Marcin Bułka obejrzał spotkanie pomiędzy OGC Nice a Stade Rennais (2:1). Z kolei Stade de Rems wygrało 1:0 z Lille OSC.

RC Lens - Olympique Marsylia 2:1 (1:0)
1:0 - Seko Fofana 42'
2:0 - Lois Openda 60'
2:1 - Dimitri Payet 88'

OGC Nice - Stade Rennais 2:1 (0:0)
1:0 - Gaetan Laborde 50'
2:0 - Teremas Moffi 72'
2:1 - Benjamin Bourigeaud 78'