"To rzecz niezwykła". Piękne słowa Sousy o Piątku

To wielka chwila dla Krzysztofa Piątka. Po pół roku niemocy strzeleckiej przełamał się w Serie A. - Cieszę się z gola Piątka. Dla napastnika to rzecz niezwykła, wyjątkowa - powiedział na konferencji jego trener Paulo Sousa.

Arkadiusz Dudziak
Paulo Sousa i Krzysztof Piątek Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto oraz Franco Romano/NurPhoto / Na zdjęciu: Paulo Sousa i Krzysztof Piątek
W niedzielę w końcu nastąpiło przełamanie Krzysztofa Piątka. Polak nie mógł się przełamać i pozostawał bez gola w Serie A od pół roku. W końcu jednak nastąpiło długo wyczekiwane przełamanie.

Polak w poniedziałek pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu Salernitany z Empoli. Do siatki trafił w 85. minucie meczu.

- Cieszę się z gola Piątka. Dla napastnika to rzecz niezwykła, wyjątkowa. Mam nadzieję, że się przełamał, ponieważ go potrzebujemy - przyznał na konferencji prasowej trener US Salernitana 1919 Paulo Sousa.

- W przerwie dokonaliśmy trzech zmian, żeby utrudnić grę naszym przeciwnikom. Rozegrali jednak znakomicie ostatni kwadrans. Zespół musi mieć pewność siebie i determinację od początku meczu, lecz nie od momentu, kiedy straci się bramki - ocenił Portugalczyk.

Trafienie Piątka jednak w niczym nie pomogło jego zespołowi. Empoli ostatecznie wygrało 2:1 i przybliżyło się do utrzymania w lidze. Z kolei Salernitana ma 8 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Piątek strzeli jeszcze gola w tym sezonie?