Dublet i zasłużona nagroda. Polski napastnik wyróżniony we Włoszech

W minionej kolejce Serie B swoje statystyki poprawił Adrian Benedyczak. Napastnik Parmy Calcio nie miał sobie równych w tej serii gier.

Rafał Szymański
Adrian Benedyczak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
W niedzielnym spotkaniu Parma Calcio nie pozostawiła złudzeń Brescii. Adrian Benedyczak znalazł się w podstawowej "jedenastce" gospodarzy i w pierwszej połowie dwukrotnie zaznaczył swoją obecność na murawie.

Młodzieżowy reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 11. minucie rywalizacji, gdy znalazł drogę do siatki po asyście Adriana Bernabe. Parma wyprowadziła drugi cios sześć minut później. Benedyczak skompletował dublet i w ten sposób ustalił końcowy wynik na 2:0. Brescia nie potrafiła odpowiedzieć.

Po tym występie Benedyczak zebrał świetne recenzje na Półwyspie Apenińskim. Co istotne, utalentowany Polak wygrał w plebiscycie na najlepszego piłkarza 36. kolejki Serie B - to jego pierwsze tego rodzaju wyróżnienie w bieżących rozgrywkach.

Dorobek zawodnika Parmy to osiem bramek oraz dwie asysty w 30 rozegranych spotkaniach ligowych. Być może snajper wraz ze swoim zespołem zagra w przyszłym sezonie Serie A. "Crociati" aktualnie zajmują piąte miejsce w tabeli premiowane grą w barażach.