Imponujący finisz Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Nawet w dziesięciu Bruk-Bet Termalica Nieciecza potrafił strzelić trzy gole Sandecji Nowy Sącz. W wygranym 3:0 meczu pokazał dużą ambicję.

radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Niecieczy WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Niecieczy
Bruk-Bet ma coraz mniejszą szansę na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy, ale chce wystartować z jak najlepszej pozycji w barażach. Rywalem zespołu Radoslava Latala była Sandecja, w której mieszały się różne emocje. W miniony weekend wygrała z liderem ŁKS-em, a w poniedziałek oficjalnie spadła z ligi.

W meczu klubów z województwa małopolskiego długo było bezbramkowo. W 50. minucie Bartosz Farbiszewski zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Bruk-Bet znalazł się w opałach, ale mimo osłabienia potrafił imponująco zafiniszować. W 75. minucie Wiktor Biedrzycki rozpoczął strzelanie, a do wyniku 3:0 doprowadzili Andrej Kadlec oraz Bruno Wacławek.

Ten tydzień był burzliwy dla Stali Rzeszów. Trener Daniel Myśliwiec ogłosił na konferencji prasowej, że niezależnie od sytuacji na zakończenie sezonu, rozstanie się z zespołem. Stal walczy o wejście do PKO Ekstraklasy poprzez baraże, a jej sobotni przeciwnik GKS Katowice nie prezentuje się w rundzie wiosennej na miarę rozbudzonych jesienią oczekiwań.

Oba zespoły nie miały skutecznego sposobu na atakowanie. Czas uciekał, a piłka nie wpadała ani do bramki rzeszowian, ani katowiczan. Dlatego rosło napięcie na murawie. Po nieco ponad godzinie meczu Stal otworzyła wynik strzałem Damiana Michalika, który wykorzystał dogranie Ramila Mustafajewa. GKS ruszył do ataku i odpowiedział golem na 1:1 Jakuba Araka, który wykorzystał rzut karny.