Aktywny wypoczynek Fiorentiny. Spadły notowania Karola Linettego

Fiorentina zremisowała 1:1 z Torino FC w meczu między półfinałem Ligi Konferencji Europy i finałem Pucharu Włoch. Na boisku nie pojawił się ponownie Karol Linetty.

Rolando Mandragora (z lewej) i Michael Lang PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: Rolando Mandragora (z lewej) i Michael Lang
Trener Vincenzo Italiano przeprowadził udaną zmianę. W przerwie zdecydował się na wprowadzenie Luki Jovicia zamiast Riccardo Sottila, a reprezentant Serbii już w 48. minucie strzelił gola na 1:0 dla Fiorentiny. Jović był skuteczniejszy niż we wcześniejszych meczach i wykorzystał dogranie Christiana Kouame.

Torino odpowiedziało golem na 1:1 w 66. minucie. Do bramki Michele Cerofoliniego strzelił Antonio Sanabria, który jest najskuteczniejszym piłkarzem Granaty w sezonie. Paragwajczyk uciekł obrońcom i uderzył bez przyjęcia po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Alessandro Buongiorno. Przysnęła defensywa i Fiorentina musiała zapomnieć o prowadzeniu.

Fiorentina rozegrała mecz w Turynie między dwoma ważnymi wydarzeniami. W czwartek drużyna Italiano awansowała do finału Ligi Konferencji Europy dzięki wygranej 3:1 w rewanżu z FC Basel. Z kolei w środę zmierzy się ona w finale Pucharu Włoch z Interem Mediolan. W jedenastce doszło do zmian, mimo to Viola zdołała zapunktować, a nawet miała szansę na odniesienie zwycięstwa.

Spadły notowania Karola Linettego u trenera Ivana Juricia. Przez większą część sezonu Polak nie opuszczał żadnego meczu i przeplatał występy w podstawowym składzie z rolą zmiennika. W ostatnich ośmiu spotkaniach aż pięć razy nie podniósł się z ławki rezerwowych i tak samo było w niedzielne popołudnie.

Torino FC - ACF Fiorentina 1:1 (0:0)
0:1 - Luka Jović 48'
1:1 - Antonio Sanabria 66'

Torino: Vanja Milinković-Savić - Koffi Djidji, Alessandro Buongiorno, Perr Schuurs - Wilfried Stephane Singo (61' Ola Aina), Samuele Ricci, Ivan Ilić, Ricardo Rodriguez (61' Valentino Lazaro) - Nikola Vlasić, Yann Karamoh (61' Aleksiej Miranczuk) - Antonio Sanabria (80' Pietro Pellegri)

Fiorentina: Michele Cerofolini - Lorenzo Venuti, Lucas Martinez Quarta, Igor, Aleksa Terzić - Alfred Duncan, Rolando Mandragora (73' Alessandro Bianco), Antonin Barak (86' Luca Ranieri) - Riccardo Sottil (46' Luka Jović), Christian Kouame (73' Jonathan Ikone), Riccardo Saponara (65' Josip Brekalo)

Żółte kartki: Singo (Torino) oraz Venuti, Bianco (Fiorentina)

Sędzia: Luca Massimi

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Fiorentina zdobędzie w tym sezonie Puchar Włoch?