Lazio blisko wicemistrzostwa Włoch. Nerwowe chwile w Rzymie

Lazio pozostaje na drugim miejscu w tabeli ligi włoskiej na kolejkę przed zakończeniem sezonu. Rzymianie wygrali nerwowe spotkanie z Cremonese 3:2 dzięki strzałowi Sergeja Milinkovicia-Savicia w końcówce podstawowego czasu.

Sergej Milinković-Savić strzela gola w meczu z Cremonese PAP/EPA / Claudio Peri / Sergej Milinković-Savić strzela gola w meczu z Cremonese
Przed rozpoczęciem sezonu eksperci nie wskazywali Lazio jako kandydata do awansu do Ligi Mistrzów. Już przed rozpoczęciem konfrontacji z Cremonese podopieczni Maurizio Sarriego mieli jednak w kieszeni miejsce w najlepszej czwórce ligi włoskiej. Pozostało im bronić drugiej lokaty w tabeli na zakończenie rozgrywek.

W pierwszej połowie nic nie zapowiadało problemu rzymian z pokonaniem zdegradowanego już Cremonese. W 4. minucie Elseid Hysaj strzelił gola po dograniu Ciro Immobile, a zaliczkę na 2:0 podwyższył w 37. minucie Sergej Milinković-Savić. Biancocelesti zabrali konkretną przewagę na przerwę do szatni.

Rzymianie wrócili z szatni zdekoncentrowani i w kwadransie po przerwie Cremonese pozbawiło gospodarzy całej przewagi. Beniaminek ambitnie powalczył o poprawienie wyniku, co udało się dzięki strzałowi Pablo Galdamesa oraz samobójczemu trafieniu Manuela Lazzarego. Od tego momentu było 2:2 i Lazio musiało ponownie ruszać do natarcia.

Faworyt zapewnił sobie komplet punktów i jednocześnie uniknął wpadki dzięki drugiemu trafieniu w meczu Sergeja Milinkovicia-Savicia. Serb oddał strzał na 3:2 w 89. minucie i dzięki niemu Laziali zachowali przewagę dwóch punktów nad trzecim w tabeli Interem Mediolan na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek.

Lazio - US Cremonese 3:2 (2:0)
1:0 - Elseid Hysaj 4'
2:0 - Sergej Milinković-Savić 37'
2:1 - Pablo Galdames 54'
2:2 - Manuel Lazzari (sam.) 58'
3:2 - Sergej Milinković-Savić 89'

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari, Nicolo Casale, Alessio Romagnoli, Elseid Hysaj (80' Luca Pellegrini) - Sergej Milinković-Savić, Matias Vecino, Luis Alberto (90' Toma Basić) - Pedro Rodriguez (60' Felipe Anderson), Ciro Immobile, Mattia Zaccagni (90' Stefan Radu)

Cremonese: Mouhamadou Sarr - Matteo Bianchetti, Alex Ferrari, Luka Loczoszwili (77' Johan Vasquez) - Leonardo Sernicola, Charles Pickel, Soualiho Meite, Emanuele Valeri - Pablo Galdames (68' Michele Castagnetti) - Frank Tsadjout, Daniel Ciofani

Żółte kartki: Zaccagni, Pellegrini (Lazio) oraz Sernicola, Galdames (Cremonese)