Ostatni mecz w Realu Madryt, a tu popis Benzemy

Do końca ostatniego meczu ważyły się losy wicemistrzostwa Hiszpanii. Real Madryt stracił punkty w meczu z Athletikiem, ale Atletico w dramatycznych okolicznościach zremisowało z Villarrealem i nie awansowało na 2. miejsce w La Liga.

Michał Piegza
Karim Benzema PAP/EPA / Daniel Gonzalez / Na zdjęciu: Karim Benzema
Real Madryt przed ostatnią kolejką nie mógł być pewny wicemistrzostwa Hiszpanii. Wygrana nad Athletikiem dawała wybrańcom Carlo Ancelottiego pewność 2. miejsca.

Drużyna z Bilbao przed meczem wciąż miała szanse na 7. miejsce, dające prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy. Jednak nie wszystko zależało od Athletiku, który musiał jeszcze liczyć na potknięcie Osasuny.

Spotkanie 38. kolejki było meczem pożegnań. Przede wszystkim ostatnie spotkanie w barwach Królewskich rozgrywał Karim Benzema. Z klubem żegnają się także Marco AsensioEden Hazard czy Mariano Diaz.

Goście w 11. mogli poprawić swoją sytuację w lidze. Wówczas za zagranie ręką Toniego Kroosa sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Mikel Vesga, ale jego strzał zdołał odbić Thibaut Courtois.

Gospodarze długo się rozpędzali, sporo uwagi musieli poświęcać defensywie. Dopiero w 24. minucie strzał Viniciusa Juniora zdołał odbić Unai Simon. W odpowiedzi próbę Yuriego Berchiche sparował Courtois.

2. połowa świetnie rozpoczęła się dla gości, którzy w 49. minucie zdobyli gola. Oihan Sancet znalazł się z piłką kilka metrów przed bramką. Courtois pierwszy strzał obronił, ale przy dobitce pod poprzeczkę był bez szans.

W tym momencie Athletic był w pucharach, ale tylko przez moment. Osasuna w krótkim czasie zdobyła dwa gole i goście byli świadomi, że wygrana na Santiago Bernabeu niewiele im da.

Po kolejnych kilku minutach na wygranej zaczęło zależeć gospodarzom. Atletico w swoim meczu prowadziło i minęło Królewskich w wirtualnej tabeli. Gospodarze musieli się odsłonić, co starali się wykorzystać gracze z Bilbao. Ustępującego mistrza Hiszpanii w grze utrzymywał Courtois.

Real do remisu doprowadził w 72. minucie. Chwilę wcześniej w polu karnym Yuri Berchiche sfaulował Edera Militao. Rzut karny wykorzystał Benzema, który chwilę później opuścił boisko.

W końcówce spotkania to Athletic był aktywniejszy i szukał zwycięskiej bramki. W 89. minucie trafić powinien Real. Z sześciu metrów przestrzelił Rodrygo. To mogło było pudło na wagę utraty szans na wicemistrzostwo.

Do końcowego gwizdka sędziego sytuacja w meczu nie uległa zmianie. Zmienił się za to wynik w meczu Villarrealu z Atletico. Gospodarze wyrównali na 2:2 i sprawili, że drużyna Diego Simeone spadła na 3. miejsce. Real Madryt został wicemistrzem Hiszpanii, z kolei Athletic nie zagra w pucharach. W eliminacjach do Ligi Konferencji wystąpi Osasuna Pampeluna.

Real Madryt - Athletic Bilbao 1:1 (0:0)
0:1 - Oihan Sancet 49'
1:1 - Karim Benzema (k.) 72'

W 11. minucie Mikel Vesga nie wykorzystał rzutu karnego (Courtois obronił).

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Antonio Ruediger, Eder Militao, Nacho - Dani Ceballos (58' Marco Asensio, 90+1' Lucas Vazquez), Eduardo Camavinga (58' Aurelien Tchouameni), Toni Kroos - Rodrygo Goes, Karim Benzema (74' Luka Modrić), Vinicius Junior.

Athletic Bilbao: Unai Simon - Oscar de Marcos, Aitor Paredes, Dani Vivian, Yuri Berchiche - Ander Herrera (64' Oier Zarraga), Mikel Vesga (67' Unai Vencedor) -  Inaki Williams, Oihan Sancet (77' Iker Muniain), Nico Williams (64' Alejandro Berenguer) - Gorka Guruzeta (77' Raul Garcia).

Żółte kartki: Ceballos, Carvajal (Real) oraz Sancet, Berchiche (Athletic).

Sędzia: Isidro Diaz de Mera Escuderos.