Poznaliśmy drugiego finalistę baraży o Fortuna I ligę. Zadecydowała dogrywka

W drugim spotkaniu półfinałowym baraży o Fortuna I ligę, Motor Lublin po dogrywce pokonał Kotwicę Kołobrzeg 2:1 i w niedzielnym finale zagra ze Stomilem Olsztyn.

Tomasz Rosiński
piłkarze Motoru Lublin Newspix / MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK / Na zdjęciu: piłkarze Motoru Lublin
Kotwica zaprzepaściła szansę na bezpośredni awans do Fortuna I ligi i w barażach przyszło jej się zmierzyć z Motorem. Natomiast lublinianie dość szczęśliwie awansowali do baraży, gdyż w końcówce niedawnego spotkania z Polonią Warszawa doprowadzili do remisu. W obecnym sezonie ekipa z Lublina wygrała u siebie z drużyną z Kołobrzegu 3:1, zaś na wyjeździe zremisowała 0:0.

Od początku środowego starcia obydwie ekipy grały zachowawczo i przede wszystkim nie chciały stracić gola. Na murawie było sporo akcji, ale brakowało ciekawych, składnych akcji z obydwu stron.

Dopiero na finiszu pierwszej połowy o krok od zdobycia bramki byli przyjezdni. W 42. minucie dobrze dośrodkował Michał Król, zaś celnie główkował Rafał Król, ale piłkę do boku zdołał odbić Oskar Pogorzelec.

W odpowiedzi z dystansu przymierzył Paweł Łysiak, jednakże bez większych problemów futbolówkę złapał Łukasz Budziłek i po chwili sędzia Bartosz Frankowski odgwizdał koniec pierwszej odsłony potyczki.

Po zmianie stron przez pewien czas na murawie wiało nudą, gdyż obydwa zespoły bały się zaryzykować. Ponownie dopiero w końcówce nadeszły emocje, ponieważ w 84. minucie pewnie rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Filipa Wójcika wykorzystał Paweł Łysiak.

Kiedy wydawało się, że już nic się nie wydarzy, Motor Lublin w ostatnich sekundach rywalizacji doprowadził do remisu. Wójcik świetnie dośrodkował z prawej strony pola karnego, a znakomicie z powietrza uderzył Piotr Ceglarz i pokonał Oskara Pogorzelca.

W dogrywce o krok od odzyskania prowadzenia byli podopieczni Maciej Bartoszek, ale fatalnie z około 5 metrów głową przestrzelił rezerwowy Łukasz Wolsztyński.

Ta niewykorzystana okazja zemściła się na gospodarzach w 116. minucie rywalizacji. Wówczas płasko piłkę zagrywał Ceglarz, a strzał oddał Dawid Kasprzyk. Pogorzelec rzucił się w drugą stronę, zaś futbolówka wtoczyła się do bramki. Jak się później okazało ten gol zapewnił gościom awans do niedzielnego finału baraży ze Stomilem.

Baraże o I ligę, półfinał:

Kotwica Kołobrzeg - Motor Lublin 1:2 (0:0) p. d.
1:0 - Paweł Łysiak 84' (k.)
1:1 - Piotr Ceglarz 90+4'
1:2 - Dawid Kasprzyk 116'

Kotwica Kołobrzeg: Oskar Pogorzelec - Łukasz Kosakiewicz, Piotr Witasik, Sebastian Murawski, Jakub Szarpak (91' Robert Obst) - Kamil Kort, Michał Cywiński, Kamil Bartoś (90' Mikołaj Rakowski) - Tomasz Kaczmarek (75' Grzegorz Goncerz), Jakub Bojas (75' Łukasz Wolsztyński), Paweł Łysiak.

Motor Lublin: Łukasz Budziłek - Filip Wójcik, Przemysław Szarek (76' Arkadiusz Najemski), Sebastian Rudol, Filip Luberecki (64' Jakub Staszak) - Michał Król (86' Michał Żebrakowski), Jakub Lis, Marcel Gąsior (64' Wojciech Reiman), Rafał Król, Piotr Ceglarz - Kacper Wełniak (86' Dawid Kasprzyk).

Żółte kartki: Tomasz Kaczmarek, Jakub Szarpak (Kotwica Kołobrzeg) oraz Piotr Ceglarz, Kacper Wełniak, Przemysław Szarek, Sebastian Rudol, Dawid Kasprzyk (Motor Lublin).

Sędziował: Bartosz Frankowski.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Która drużyna awansuje do Fortuna I ligi?