Drugi finalista barażu o La Liga

W czwartek poznaliśmy drugi zespół, który będzie walczył w finale baraży o awans do La Liga. Rywalem Levante będzie Deportivo Alaves, które 2:0 pokonało Eibar.

Michał Piegza
Asier Villalibre z kibicami Deportivo Alaves Getty Images / Ion Alcoba/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Asier Villalibre z kibicami Deportivo Alaves.
Baraże w La Liga wchodzą w decydującą fazę. W środę awans do finału wywalczył zespół Levante, który w półfinałowym dwumeczu nie dał szans Albacete.

W czwartek poznaliśmy drugiego finalistę. W pierwszym spotkaniu Eibar zremisował u siebie z Deportivo Alaves.

W rewanżu padły dwa gole. Premierową bramkę zdobyli gospodarze już w 1. minucie spotkania. Gola strzelił Abderrahmane Rebbach. Wynik gry w 88. minucie ustalił Asier Villalibre.

Deportivo Alaves - SD Eibar 2:0 (1:0)
1:0 - Abderrahmane Rebbach 1'
2:0 - Asier Villalibre 88'

W pierwszym meczu: 1:1.

Awans do finału: Deportivo Alaves.