Ależ to zrobił! Błysk kolegi Zielińskiego [WIDEO]

Piękne trafienie Eljif Elmasa nie wystarczyło. Jego Macedonia Północna przegrała 2:3 w spotkaniu eliminacyjnym z Ukrainą.

Rafał Szymański
gol Elmasa Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Elmasa
Pierwsza odsłona piątkowego spotkania zdecydowanie należała do gospodarzy. Sędzia przyznał Macedonii Północnej rzut karny, a w 31. minucie do piłki podszedł Enis Bardhi, który wykorzystał klarowną sytuację.

Osiem minut później miejscowi podwoili swoje prowadzenie. Stefan Ristovski oddał piłkę Eljifowi Elmasowi, a ten ruszył w kierunku bramki i przed polem karnym był niepilnowany przez przeciwników.

Elmas zdecydował się na techniczne uderzenie z dystansu i zdjął pajęczynę z siatki. Anatolij Trubin nie zdołał uchronić naszych wschodnich sąsiadów przed stratą bramki.

Po kwadransie przerwy Macedonia Północna przez dłuższy czas grała w osłabieniu w związku z czerwoną kartką Visala Musliu. Na listę strzelców w barwach reprezentacji Ukrainy wpisali się natomiast Illa Zabarnyj, Juchym Konopla oraz Wiktor Cyhankow, zapewniając kadrze zwycięstwo 3:2.

Ozdobą meczu było niewątpliwie trafienie Elmasa. Kolega Piotra Zielińskiego z SSC Napoli po porażce z Ukrainą ma już na koncie 11 goli na arenie międzynarodowej.