Dramat Polski w rankingu FIFA. Duży spadek kadry Santosa

Reprezentacja Polski w kompromitującym stylu przegrała z Mołdawią (2:3). Porażka ma dla Biało-Czerwonych fatalne skutki. Już spadliśmy w rankingu FIFA o kilka miejsc.

Jakub Artych
piłkarze reprezentacji Polski WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski
Po pierwszej połowie reprezentacja Polski prowadziła z Mołdawią 2:0. Zanosiło się na lekkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo w Kiszyniowie i trzy punkty do tabeli w eliminacjach Euro 2024, które były nam niezbędne. Nic bardziej mylnego. W drugiej połowie stało się coś, czego nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Gospodarze strzelili trzy gole i zasłużenie zgarnęli pełną pulę.

- Czuję duży wstyd za to, co pokazaliśmy szczególnie w drugiej połowie. Nie mamy prawa przegrać takiego spotkania, a jednak tak się stało. Wstyd i nie znajdę innego słowa. Chyba nie wyszliśmy na drugą połowę i w tym był największy problem. Wiem, co czujecie, wy, kibice i wszyscy Polacy. Jest mi przykro i naprawdę przepraszam za to, co się stało - tłumaczył Arkadiusz Milik, cytowany przez TVP Sport (więcej przeczytasz TUTAJ-->).

Sensacyjna porażka z Mołdawią ma dla Polski fatalne skutki. W tabeli grupy E spadliśmy na czwarte miejsce. W tabeli wyprzedzamy tylko słabiutkie Wyspy Owcze.

Wtorkowa porażka ma także swoje odzwierciedlenie w rankingu FIFA. Za porażkę z Mołdawią odjętych zostało nam prawie 17 punktów. To oznacza, że w zestawieniu spadliśmy z 23 na 26 miejsce. W rankingu wyprzedzili nas Serbowie oraz Ukraińcy.

Powody do radości mają natomiast Mołdawianie. Przed meczem z Polską zajmowali 171. miejsce i nic nie wskazywało na to, że będą w stanie poprawić swoją lokatę. A jednak. Dzięki wygranej, awansowali na 163. miejsce, wyprzedzając między innymi Kubę, Barbados czy Fiji.

Kolejny mecz eliminacyjny Polacy rozegrają dopiero 7 września. Na PGE Narodowym podejmować będą Wyspy Owcze. Trudno wyobrazić sobie inny wynik niż zwycięstwo kadry Santosa w tym meczu.