ME U-19: grali rywale Polaków. Kuriozalny mecz z czterema rzutami karnymi!

Bez niespodzianki w drugim meczu "polskiej" grupy na mistrzostwach Europy U-19. Włochy pokonały Maltę 4:0, a w całym spotkaniu sędzia podyktował aż cztery rzuty karne!

Szymon Mierzyński
Fot Unsplash Materiały prasowe / Fot. Unsplash
Italia zaatakowała od samego początku, zaś gospodarze zupełnie sobie z tym nie radzili i ratowali się faulami w obrębie pola karnego.

W całym meczu prowadzący zawody Yigal Frid z Izraela wskazywał na "wapno" aż czterokrotnie i trzy z tych szans faworyt wykorzystał. Jeszcze w pierwszej połowie za sprokurowanie dwóch jedenastek czerwoną kartkę (w efekcie dwóch żółtych) otrzymał kapitan Maltańczyków Joel Micallef.

Włosi zwyciężyli ostatecznie 4:0 i są aktualnie liderem grupy A. O zachowanie przodownictwa powalczą w czwartek z Portugalią.

Polaków natomiast czeka arcyważne spotkanie z gospodarzami imprezy.

Malta U-19 - Włochy U-19 0:4 (0:2)
0:1 - Cher N'Dour (k.) 15'
0:2 - Pio Esposito (k.) 32'
0:3 - Luca D'Andrea 47'
0:4 - Samuele Vignato (k.) 90+2'

W 40. minucie Luca D'Andrea (Włochy U-19) nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę).

Czerwona kartka: Joel Micallef /39' za drugą żółtą/ (Malta U-19).