Sparingowa środa. Były trener zaszedł za skórę Radomiakowi

Radomiak przegrał w sparingu 0:1 z GKS-em Tychy prowadzonym przez jego byłego trenera Dariusza Banasika. W meczu GKS-u Jastrzębie padło dziewięć goli, a Śląsk Wrocław częściowo zrewanżował się drugoligowcowi za ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski.

Dariusz Banasik WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Dariusz Banasik
W meczu GKS-u Tychy z Radomiakiem najwięcej wydarzyło się w końcówce pierwszej połowy. Daniel Pik, obrońca zespołu z PKO Ekstraklasy, zobaczył czerwoną kartkę, a wyrównanie sił liczebnych nastąpiło dopiero w przerwie. W krótkim fragmencie sparingu GKS udokumentował przewagę liczebną strzałem Mateusza Radeckiego na 1:0. Radomiak nie odpowiedział do końca konfrontacji, a i GKS miał swoje szanse na powiększenie zaliczki.

Najwięcej goli w środę padło w meczu GKS-u Jastrzębie, który przegrał 4:5 z SFC Opava. Piłkarze nastawili celowniki po przerwie, a czeski drugoligowiec utrzymał skromną przewagę z pierwszej połowy. Dwa gole dla jastrzębskiego zespołu strzelił Koki Togitani, czyli sprawdzany w okresie przygotowań Japończyk.

Śląsk Wrocław pokonał 3:2 KKS 1925 Kalisz. W tym roku ekstraklasowicz przegrał na terenie drugoligowca w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Śląsk zapewnił sobie zwycięstwo po przerwie. Marcel Zylla zdobył dla niego prowadzenie strzałem z rzutu karnego, a następnie podwyższył je Patryk Szwedzik. Wrocławianie jak dotąd są niepokonani w okresie przygotowań.

Fortuna I liga:

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 0:0

Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola 7:0 (6:0)

Chrobry Głogów - Odra Bytom Odrzański 2:0 (1:0)

GKS Katowice - ŁKS Łódź 0:1 (0:0)

Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 2:0 (1:0)

GKS Tychy - Radomiak 1:0 (1:0)

Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 (0:2)

II liga:

Sandecja Nowy Sącz - Barycz Sułów 1:0

Wisła Puławy - MFK Karvina 2:2 (2:1)

KKS 1925 Kalisz - Śląsk Wrocław 2:3 (1:1)

Olimpia Elbląg - GKS Wikielec 2:0 (0:0)

GKS Jastrzębie - SFC Opava 4:5 (1:2)

Hutnik Kraków - Ruch Chorzów 1:1 (0:0)

Zagłębie II Lubin - Sparta Praga 3:0

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka 1:1 (0:1)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak awansuje w następnym sezonie do europejskich pucharów?