Upalny sparing Warty Poznań z Cracovią. Padły dwa gole

W ogromnym upale toczył się sparingowy mecz Warty z Cracovią. Na boisku w Opalenicy padł remis 1:1, choć oba gole zdobyli zawodnicy zielonych.

Szymon Mierzyński
piłkarze Cracovii WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii
Pierwsza połowa toczyła się pod znakiem lekkiej przewagi ekipy Dawida Szulczka i już na początku bramkę mógł zdobyć Jakub Kiełb, który minimalnie chybił z ostrego kąta.

W 20. minucie obrona "Pasów" miała mniej szczęścia. Po małym zamieszaniu piłka trafiła do Stefana Savicia, a ten natychmiastowym uderzeniem posłał ją do siatki przy dalszym słupku i zasłonięty Lukas Hrosso był bez szans.

Po przerwie więcej z gry miała już Cracovia i dość szybko przyniosło to efekt w postaci wyrównania. Po dograniu z prawej strony pola karnego, Miguel Luis chciał uprzedzić rywali, jednak ta interwencja była nieudana i skończyła się trafieniem samobójczym.

Warta ma bardzo pracowitą sobotę, bowiem o godz. 14.00 w Grodzisku Wlkp. rozegra następny sparing - tym razem z I-ligowym Chrobrym Głogów.

Drużyna Jacka Zielińskiego natomiast wróci do kontrolnego grania we wtorek, a jej przeciwnikiem będzie Mlada Boleslav.

Warta Poznań - Cracovia 1:1 (1:0)
1:0 - Stefan Savić 20'
1:1 - Miguel Luis (sam.) 55'

Warta Poznań: Adrian Lis - Jakub Bartkowski (80' Aleks Jechura), Filip Jakubowski, Dawid Szymonowicz, Wiktor Pleśnierowicz (71' zawodnik testowany), Jakub Kiełb (63' zawodnik nieznany), Kajetan Szmyt (71' Jędrzej Hanuszczak), Miguel Luis (63' Miłosz Wódecki), Mateusz Kupczak (71' Jakub Paszkowski), Stefan Savić (80' Natan Jóskowski), Wiktor Kamiński.

Cracovia: Lukas Hrosso (46' Adam Wilk) - Cornel Rapa (63' Oliwier Hyla), Arttu Hoskonen (71' Franciszek Dziewicki), Jakub Jugas, Virgil Ghita (71' Kacper Jodłowski), Mateusz Bochnak (63' Filip Rózga), Takuto Oshima (71' Michał Stachera, 82' Maciej Mrozik), Sylwester Lusiusz (63' Bartłomiej Kolec), Jani Atanasov (63' Damian Urban), Benjamin Kallman (63' Kacper Śmiglewski), Patryk Makuch (63' Filip Balaj).