Cios za cios na otwarcie sezonu ligowego w Polsce

Na inaugurację sezonu w II lidze oba zespoły solidarnie nie wykorzystały rzutu karnego i wbiły sobie po jednym golu. Pogoń Siedlce zremisowała 1:1 z ŁKS-em II Łódź.

Piłkarze Pogoni Siedlce w meczu z GKS-em Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Piłkarze Pogoni Siedlce w meczu z GKS-em Bełchatów
Sezon na szczeblu centralnym w Polsce rozpoczął się w Siedlcach. Tam, a nie w Grodzisku Wielkopolskim czy w Gdyni wybrzmiał pierwszy gwizdek. Arkadiusz Nestorowicz rozpoczął o godzinie 17 mecz Pogoni z ŁKS-em II Łódź.

Drużyna z Mazowsza miała burzliwą rundę wiosenną. Rozstała się z trenerem Markiem Saganowskim, który skorzystał z propozycji Wisły Płock i dokończyła sezon z tymczasowym trenerem Maciejem Soroką. Już po zakończeniu rozgrywek Pogoń postawiła na Marka Brzozowskiego, który odpowiadał za okres przygotowań.

Z kolei ŁKS II Łódź jest beniaminkiem. W roli trzeciego zespołu rezerw na szczeblu centralnym zastąpił Śląsk II Wrocław i debiutuje na nim. Rezerwy ŁKS-u cieszyły się w poprzednim sezonie z awansu tak samo jak pierwsza drużyna.

Pierwsza połowa meczu była bezbramkowa. Temperatura podniosła się w ostatnim kwadransie przed przerwą. W 35. minucie ŁKS miał ogromną szansę na debiutanckiego gola na szczeblu centralnym po faulu w polu karnym na Ricardo Goncalvesie. Za wykonanie jedenastki zabrał się Nelson Balongo, ale jego uderzenie obronił Jakub Kowynia. Niewiele później mogła odpowiedzieć Pogoń, ale z dogodnej pozycji spudłował Robert Majewski.

W 51. minucie kolejny rzut karny, tym razem dla Pogoni Siedlce, ale z takim samym efektem. Tym razem Mateusz Majewski nie wykorzystał szansy na gola po faulu na Erneście Dzięciole. Piłka po jego strzale poleciała ponad poprzeczką.

Gol wisiał w powietrzu, a kiedy już worek z bramkami rozwiązał się, to od razu wynik zmienił się dwa razy w ciągu dwóch minut. Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego zdobyły prowadzenie 1:0 w 59. minucie dzięki strzałowi z kilkunastu metrów Jana Łabędzkiego. Praktycznie chwilę po wznowieniu Krystian Miś przeprowadził rajd zakończony strzałem na 1:1.

Pogoń Siedlce - ŁKS II Łódź 1:1 (0:0)
0:1 - Jan Łabędzki 59'
1:1 - Krystian Miś 60'

W 35. minucie Nelson Balongo (ŁKS) nie wykorzystał rzutu karnego. Jakub Kowynia obronił.

W 51. minucie Mateusz Majewski (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił niecelnie.

Pogoń: Jakub Kowynia - Przemysław Misiak, Tomasz Lewandowski, Robert Majewski, Krystian Miś (83' Dawid Burka), Ernest Dzięcioł, Bartosz Wicenciak (46' Lukas Hrnciar), Piotr Pyrdoł (66' Damian Szuprytowski), Cezary Demianiuk, Cezary Bujalski (82' Hubert Derlatka), Mateusz Majewski

ŁKS: Michał Kołba - Mateusz Bąkowicz, Adrien Louveau, Oskar Koprowski, Jowin Radziński, Władysław Ochrończuk, Ricardo Goncaleves (85' Hugo Ista), Jan Łabędzki (74' Jakub Pawłowski), Jędrzej Zając (71' Antoni Młynarczyk), Nelson Balongo (85' Łukasz Dynel), Mikołaj Lipień

Żółte kartki: R. Majewski, Szuprytowski, Misiak, Burka (Pogoń) oraz Ochrończuk, Lipień, Dynel (ŁKS)

Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy ŁKS II Łódź utrzyma się w tym sezonie na szczeblu centralnym?