Brazylijki dały popis. Niespotykana akcja na mundialu [WIDEO]

Reprezentantki Panamy mogły tylko przyglądać się błyskotliwej akcji drużyny z Ameryki Południowej. Brazylijki fantastycznie się zaprezentowały i zwyciężyły aż 4:0.

Rafał Szymański
asysta Borges Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: asysta Borges
W poniedziałkowym spotkaniu niespodzianki nie było. Po pierwszych 45 minutach reprezentantki Brazylii miały dwubramkową przewagę nad Panamą. Bohaterką okazała się autora obu trafień, Ary Borges.

Po przerwie faworytki wcale nie zamierzał odpuszczać zespołowi skazywanemu na porażkę. Nie ma żadnych wątpliwości, że ozdobą tego meczu była akcja na 3:0 z 48. minuty, którą sfinalizowała Bia Zaneratto.

Brazylijki wymieniły kilka szybkich podań na lewej flance i Rafaelle dokładnie dośrodkowała w pole karne, gdzie obecna była wspomniana wcześniej Borges. Kątem oka zawodniczka wypatrzyła lepiej ustawioną koleżankę.

Borges zagrała piętką do Zaneratto. W stuprocentowej sytuacji 29-latka pewnym strzałem znalazła drogę do siatki. Kibice obecni na stadionie byli pod dużym wrażeniem umiejętności zawodniczek z Brazylii.

20 minut przed upływem regulaminowego czasu Borges skompletowała hat-tricka. Na mistrzostwach świata kobiet Brazylia zdeklasowała Panamę i dzięki zwycięstwu 4:0 jest liderem grupy F po pierwszej kolejce.

Źródło: Viaplay