Piotr Zieliński pomógł Napoli uniknąć potknięcia

Reprezentant Polski asystował przy jedynym golu SSC Napoli w sparingu ze SPAL-em. Mistrz Włoch nie osiągnął pozytywnego wyniku i zremisował 1:1.

Piotr Zieliński PAP/EPA / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Napoli rozegrało drugi sparing w okresie przygotowań i po zmianie trenera z Luciana Spallettiego na Rudiego Garcię. Azzurri przygotowują się do sezonu, w którym będą bronić mistrzostwa Włoch, a także ponownie pokażą się w Champions League.

Przeciwnikiem Napoli był trzecioligowy SPAL, w którego podstawowym składzie pokazał się Patryk Peda. Właśnie drużyna z Ferrary niespodziewanie zdobyła prowadzenie strzałem nastolatka Filippo Puletto w 63. minucie.

Piotr Zieliński był zmiennikiem i pomógł Napoli uniknąć drobnego potknięcia. Polak asystował przy ostatnim golu w sparingu na 1:1. Z podania Zielińskiego skorzystał Andre-Franck Zambo Anguissa. Obu zespołom pozostało jeszcze kilkanaście minut na rozstrzygnięcie sparingu, ale skończyło się remisem.

W poniedziałek włoskie i polskie media obiegła informacja o pozostaniu Piotra Zielińskiego w Napoli. Pomocnik nie zdecydował się ponownie na zmianę klubu, choć sprowadzeniem go były zainteresowane Lazio czy zespoły z Arabii Saudyjskiej. Tym samym Zieliński przygotowuje się do kolejnego sezonu w Neapolu.

SSC Napoli - SPAL 1:1 (0:0)
0:1 - Filippo Puletto 63'
1:1 - Andre-Franck Zambo Anguissa 73'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy pozostanie w SSC Napoli jest dobrym ruchem Piotra Zielińskiego?